404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ'NÜN FAKÜLTE SAYISI 8'E YÜKSELDİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) bünyesinde yeni fakülte kuruldu. Bakanlar Kurulu kararıyla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi kurulması onaylandı.
Karar, Resmi Gazetenin 26 Kasım 2017 tarihli 30252 sayısında yayımlandı. KMÜ bünyesinde  Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi kurulmasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin akademik gelişimini hızla ilerletmesi ve bölgesine daha fazla katkı veren bir üniversite haline gelmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ilimizin ve bölgemizin ihtiyaç duyduğu bir fakülteydi. Yeni fakültemizin başta KMÜ ailesi olmak üzere ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin kurulması ile birlikte  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin fakülte sayısı 8'e yükselmiş oldu.
 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN