404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KONSİAD’TAN KINAMA


Aydın, “Müslümanlar Birleşmeli”

300’den fazla kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınayan KONSİAD Konya Şube Başkanı Aydın, “İslam ülkelerinde akan kanın durması için, Müslümanlar biran önce birleşmeli” dedi


KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, Cuma günü Mısır'ın Ariş kentinde yer alan Bi’r el-Abd ilçesindeki Ravda Camisi'ne yönelik düzenlenen ve 305 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını, yazılı bir açıklama ile kınadı. Açıklamasına saldırıda hayatını kaybedenlerin acılı ailelerine ve Mısır halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyerek başlayan Hasan Hüseyin Aydın; “Mısır’da yaşanan vahşet bir kez daha göstermiştir ki terör, sadece Türkiye’nin sorunu değil, tüm dünyanın sorunu. Terörle mücadelede başarı ise ülkeler arasında yapılacak iş birliği ile mümkün” ifadelerini kullandı. Kan, gözyaşı ve acının İslam ülkelerinin kaderi olayacağını belirten Aydın, “Dünya geneline baktığımız zaman zulüm Müslüman ülkelerinde kol geziyor. Savaşlar, terör eylemleri, iç çatışmalar hep Müslüman ülkelerinde yaşanıyor. Buna dur diyebilmenin tek yolu ise Müslümanların bir araya gelmesi ile mümkün. Onun için diyoruz ki; Müslümanlar birleşmeli. Sadece terörle mücadele de değil, ekonomik, sosyal, kültürel … vs. her alanda sıkı bir işbirliğine girmeli” şeklinde görüş belirtti. 

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN