404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI


KONUK: ÖĞRETMENLERİMİZ, TARİHİ BİR GÖREVİ BAŞARIYLA İFA EDİYOR

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında öğretmenlerin; okulları kuru binadan şefkat, bilim ve irfan yuvalarına dönüştürdüğünü vurgulayan AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk; “öğretmenlerimiz, ülkemizin çağa ayak uydurmasında, kalkınma hedefini gerçekleştirebilmesinde tarihi bir görevi başarıyla ifa etmiştir, etmeye de devam ediyor” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZ SAYESİNDE MEDENİYETE İLK ADIMI ATTIK
AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında; “bu ülkenin bütün evlatlarının yolu bir şekilde okuldan geçti. Öğretmenlerimiz sayesinde medeniyete, sosyal hayata, bilime ve bugünkü meslek ile makamlarımıza bizleri taşıyan sürece ilk adımları attık” diyen Başkan Konuk; “Okullarda bilginin yanı sıra sosyal hayatın temel değerlerini de öğrendik. Vatan çatısının altında yerimiz olduğunu, ana-babanın dışında sadece aklımıza değil, kalbimize de hitap edenlerin olabileceğini yine öğretmenlerimizle keşfettik” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZ, TARİHİ BİR GÖREVİ BAŞARIYLA İFA ETMİŞTİR
Başkan Recep Konuk, mesajını şu cümlelerle sürdürdü; “Şuna kesinlikle inanıyoruz, toplumun en muteber insanlarının başında başkalarına, ilmi, irfanı, bilimi, çağı, hatta okumayı yazmayı, güzel bir insan olmayı öğreten öğretmenlerimiz gelir. Kuru binalar öğretmenlerimizle ilim, irfan ve medeniyet merkezlerine dönüşür.
Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen bir medeniyetin evlatları olarak mesleği ve makamı her ne olursa olsun bizler, öğretmenlerimize karşı hiç ödenmeyen, ödenmeyecek bir borçluluk hali içindeyiz. Bu borçluluk duygusu sadece kendi öğretmenlerimize karşı hissedilen bir duygu değildir. Biz, kendi öğretmenlerimizin şahsında tüm öğretmenlerimize karşı aynı değeri veriyor, aynı saygıyı duyuyor ve aynı minnet duygusunu taşıyoruz.
Çünkü biz şunu biliyor ve şuna inanıyoruz; bir öğretmen bir millet için omurga mesabesindedir. Eğer sağlıklı, başarılı, üreten, insanlığa yararlı olan nesiller yetiştirmek istiyorsak, çok iyi biliyoruz ki öncelikle bu vizyonu öğretmenlerimizin anlaması ve bunu yeni neslimize aktarabilmesi gerekir. Öğretmenlerimiz, biliyoruz ki, etkin ve güçlü Türkiye’nin olmazsa olmaz unsurudur. Bunu kıvançla ifade edebiliriz, öğretmenlerimiz, gelişen dünya koşullarında, ülkemizin çağa ayak uydurması, milletimizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması ve ülkemizin bilgili, yetişmiş, donanımlı nesillerin elinde maddi ve manevi kalkınma hedefini gerçekleştirebilmesi için tarihi bir görevi başarıyla ifa etmişlerdir, etmeye de devam ediyorlar. Öğretmenlerimiz, ülkemizin kalkınmasına katkı görevlerini gelecek nesiller ve Türkiye’nin geleceği için de eksiksiz yerine getirme konusundaki kararlılıklarını sürdürmektedirler” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZİN FEDAKÂR HİZMETLERİ HEPİMİZİN GURUR KAYNAĞI
İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, gençlerimizi kendi bilgi ve becerileriyle eğiten, yaşama ayak uydurmalarında onları bilinçlendiren ve geleceğe hazırlayan öğretmenlerin fedakâr hizmetlerinin hepimizin gurur kaynağı olduğunu belirten Başkan Recep Konuk; “her türlü zorluğa rağmen bu zor ve meşakkatli görevi yerine getiren vatansever öğretmenlerimize yardımcı olmak bizim asli görevimizdir. Bu duygularla, ülkemizin her alanda ilerlemesine katkı sağlamış ve sağlamaya devam eden öğretmenlerimize saygı ve takdir duygularımızı ifade ediyorum. Bir eğitim neferi olarak, bulundukları yerde Al Bayrağımızı dalgalandıran, çıktıkları yolda görevleri başında teröre hedef olan şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyor, Türkiye’nin dört bir yanına bilim ışığını götüren öğretmenlerimize olan inancımızı, saygımızı ve desteğimizi ifade ederek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

DR. RECEP ŞEKER’İN, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


         AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
        ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi gibi çok kutsal ve onurlu bir görevi ifa eden değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü can-ı gönülden kutluyorum.
Geleceğimizin mimarı öğretmenlerimiz bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri önder ve örnek insanlardır.

İnsanlığın yaşadığı birçok sorunun en temelinde eğitimsizlik ve cehalet yatmaktadır. Öğretmenlerimiz cehalet karanlığı ile mücadele ederek sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlamakta ve toplumların geleceğini şekillendirmektedirler.

Hz. Ali’nin (R.A) “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü ile eğitimin ve öğretmenlerimizin önemi en güzel şekilde ifade edilerek ilim adamları ve öğretmenler toplumun direği olarak kabul edilmiştir.

Hepimizin gönlünde müstesna bir yeri olan değerli öğretmenlerimiz kültürümüzde anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir.

Ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesi ancak vatansever, bilinçli, birikimli,  aklın ve bilimin rehberliğinde değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde; bilgili, donanımlı, dinamik,  vatanını ve milletini canından çok seven, milli ve manevi değerlerine saygılı nesiller ile mümkün olacaktır.  

            Bu duygu ve düşüncelerle tüm saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Dedi. 

VALİ FAHRİ MERAL’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Vali Fahri Meral, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Meral yayınladığı kutlama mesajında; “24 Kasım Öğretmenler Günü’nün, tüm öğretmenlerimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor ve yürekten kutluyorum.
Öğretmenlerimiz, geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir. 
Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır.
İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır. Öğretmenlerimizi, kendilerine emanet ettiğimiz çocuklarımızı bu anlamda da yetiştiren insanlar olarak görüyor, kendilerinden böyle bir gayret bekliyoruz.
Bu nedenledir ki, geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor.
Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, bireyler olarak yetiştirmeleridir.
Bu anlamlı günde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim çalışanlarımızın ve emekli olmuş öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.

ÇALIŞKAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, öğretmenlerin gönüllerde müstesna bir yer tuttuğunu ifade ederek; Türkiye’nin gelecek hedeflerine ve 2023 ideallerine, öğretmenlerin yüksek katkıları ve içinde vatan ve bayrak sevgisi taşıyan nitelikli nesiller yetiştirmesi sayesinde çok daha kolay ulaşacağını belirtti.

   Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Öğretmenler Günü mesajında; öğretmenlerin insanı en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye’sini inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra ettiklerini bildirdi. Türkiye’nin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlere ait olduğunu belirten Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

        “Yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde öğretmenler, anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Zira, bizler, ilim ve
irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz.
        Türkiye’nin gelecek hedeflerine ve 2023 ideallerine; öğretmenlerimizin yüksek katkıları ve içinde vatan ve bayrak sevgisi taşıyan nitelikli nesiller yetiştirmesi sayesinde çok daha kolay ulaşılacaktır. Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.”AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er’in Öğretmenler Günü Mesajı


Ülkemizde saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler, ilim adamları gelmektedir. Bilmek ve öğrenmek, insanoğlunun doğuştan gelen bir özelliğidir. Öğretmenler, bu vasfı, uygulamaya ve hikmete, yani iyi ile kötüyü ayırt etmeye tahvil etmekle mükelleftirler. Dolayısıyla öğretmen, evet öğretendir ama bununla birlikte eğiten, terbiye eden, çocuğun içindeki cevheri ortaya çıkartan kişidir; öyle olmalıdır. İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır.

Öğretmenlerimizi, kendilerine emanet ettiğimiz çocuklarımızı bu anlamda da yetiştiren insanlar olarak görüyor, kendilerinden böyle bir gayret bekliyoruz. Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır.
AK Parti olarak, modern eğitim öğretim tekniklerinin müfredata dâhil edilmesinden, ileri teknolojinin yaygınlaştırılmasına kadar birçok kapsamlı reformu hayata geçirdik. Öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltme, öğretmenlerimizi maddi ve manevi olarak toplumumuzda hak ettikleri saygın konuma taşıma noktasında da büyük gayret sarf ettik. 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödemeyeceğimizin farkındayız.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum. Emekli öğretmenlerimize saygılarımı ifade ediyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

Güngörer'den Öğretmenler Günü Mesajı

Güngörer mesajında; “Gelecek nesillerimiz adına umudumuz olan çocuklarımızın iyi yetişmesinde büyük rol oynayan, mesleğini icra ederken de bitmez sabır ve istekle her türlü fedakarlığı gösteren siz değerli öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.
Güngörer mesajında; “Gelecek nesillerimiz adına umudumuz olan çocuklarımızın iyi yetişmesinde büyük rol oynayan, mesleğini icra ederken de bitmez sabır ve istekle her türlü fedakarlığı gösteren siz değerli öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.
Sizler toplumda sağlam temeller üzerinde sağlıklı düşünen bireyler yetiştirme görevini üstlenen iyi eğitimli insanlar olarak; en doğru ve kazançlı yatırımın insana yapıldığının bir ispatı olarak ülkemizin gelişiminde ve gelişmiş ülkeler arasında yer almasındaki en önemli ve kutsal görevi yerine getirmektesiniz. Atatürk’ün de: “Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini bile kazanmamıştır.” dediği gibi, etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okuyan Öğretmenlerimiz; geleceğimizin sönmeyen ışığı, batmayan güneşidirler. 

Bu duygu ve düşüncelerle dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü canı gönülden kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere geçmişte ve geleceğimizde emeği geçen tüm öğretmenlerimizi saygıyla, şükranla anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

REKTÖR AKGÜL’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bilginin ayırt etmeksizin tüm bireylere ulaşması, yerel ve evrensel olguların yeni nesillere aktarılması, eğitim-öğretim ekseninde toplumsal bağlarımızın güçlenmesi ve ortak değerlerimizin yaşatılması adına önemli bir görev üstlenen öğretmenlerimiz, yerine getirdikleri bu kutsal faaliyet nedeniyle övgülerin en yücesini hak etmektedirler.
Kuşkusuz ülkemizin gelişip kalkınması, ekonomimizin güçlenmesi ve dünya milletleriyle yarışmamızın en büyük etmeni eğitimdir. Ayrıca milletçe dünyaya yeni bir soluk getirmek ve yeni bir medeniyet inşa etmek istiyorsak dayanacağımız en büyük temel yine eğitim olmalıdır.
Geçmişimizden aldığımız güçle geleceğimizi şekillendirmek ve yetiştirdiğimiz nitelikli bireylerle insanlığa örnek teşkil etmek için öğretmenlerimize büyük sorumluluk düşmektedir. Bu münasebetle; iyi bir nesil ve üstün vasıflı insan yetiştirmek gayretiyle gece gündüz demeden çalışan, bilginin ve örnek kişiliğin simgesi olan, hayat boyu öğrenen ve öğreten, mesleğini layıkıyla yerine getiren ve yüzyıllardan günümüze dek süzülen bilgelik ışığını devam ettiren tüm öğretmenlerimizin ve öğretim elemanlarımızın Öğretmenler Gününü kutluyor; kendilerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”
KARAMAN EĞİTİM BİR SEN BAŞKANI YUNUS ÖZDEMİR'İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karaman Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir,24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özdemir mesajında:
“Her alanda kalkınarak vatan ve millet varlığını ilelebet payidar kılma davamızın en sağlam kaynağı olan insanımızı, hayatın her alanı için bilgi ve beceriyle donatarak yetiştiren öğretmenlerimiz, geceyi gündüze katarak akıttıkları terle, geleceğimiz olan çocuklarımızı özveriyle yetiştirme gayretiyle onurlu bir mesleği icra etmektedir.
Ne var ki, yüzyıllık siyasal iniş çıkışların toz dumanı içinde bu onurlu meslek erozyona uğratılmış, öğretmenlerimiz hak ettiği değeri göremez olmuştur. İlim ve irfan kıstaslarının doğasını zorlayarak ideolojik yaklaşan anlayışlar, öğretmenliği toplum mühendisliklerinin aleti ve aracı olarak kullanabilmiştir. 24 Kasım, millet iradesine darbe yapmış 12 Eylül dayatmacılarının, işledikleri kitlesel cürme öğretmenleri de ortak etmek için tahsis ettikleri son uygulamalardan biri olmuştur.
Öğretmenler Günü, öncelikle karşılığını medeniyet değerlerimizin derinliklerinde bulan bir temel üzerinde yeniden inşa edilmeli, darbelerin, darbecilerin, antidemokratik süreçlerin ve endoktrinasyon uygulamasının bir karşılığı olmaktan çıkarılmalıdır. Bu anlamda biz, 24 Kasım’ı tek tipçi, ideolojik koşullanmaların hezeyan nöbetine girmediği, eğitime gereken önem ve öğretmene hak ettiği saygı ana çerçevesinden bakılarak öğretmenlerimizin maddi, manevi problemlerinin aşılması için gerçekçi adımların atıldığı günler olarak görmek istiyoruz. Böyle bir idrak seviyesine sadece bir bugün değil, her zaman ihtiyaç var.
Öğretmen, eğitimin temel unsurudur. Öğreten olmaksızın eğitim ve öğretim mümkün olmaz. Her şeyden evvel doğrudan insanla ilgili olması, bilgi, sevgi ve sabırla sürdürülmesi sebebiyle öğretmenlik gerçekten çok özel, hassas bir meslektir. Öğretmenler toplumun gerçek mimarlarıdır, öyle olmalıdır. İnsanımızın hamurunu yoğuran, ruhlarını nakış nakış dokuyan onlardır. Bir millet, geçmiş ve gelecek bağlantıları ile varoluş bilgi ve bilincini öğretmenleri ile canlı, sürekli kılar. Öğretmenler asırlar boyu bizi var ve anlamlı kılan bilincimizi, idealimizi inşa ederler. Hayalimizi biçimlendirir, umudumuzu, cesaretimizi, şecaatimizi çoğaltırlar. Bu bağlamda müşfik, naif, müfit davranışlarıyla çocuklarımıza rol model olan, geleceğimizi yoğuran unutamadığımız öğretmenlerimizin genel yekûn oluşturduğunu biliyoruz. Onlar, bizim ilim ve irfan göğümüzde parlayan yıldızlar; genç dimağlara yol gösterecek engin ufuklar gibidir.
Öğretmenlik bilme, bildirme, anlama, anlatma, yenilenme, yenileme, görme ve gösterme mesleğidir. İnsana sorumluluk, kimlik, kişilik, güven, azim, şuur yükleme mesleğidir. Öğretmen, toplumun düşünen, araştıran dimağıdır. Millî eğitimle gözetilen anlam ve amaç, öğretmenle ete kemiğe bürünür, hayata katılır. O nedenle hiçbir sistem öğretmenden daha önemli ve etkili değildir.
Öğretmenin etkilemediği bir kişi, ondan ilgisiz bir faaliyet yok gibidir. Toplumda önem kazanmış her kişi ve her tarihî şahsiyet üzerinde öğretmenlerin mutlaka hakkı ve payı vardır. Onun için, öğretmeni sadece örgün eğitim düzeni içinde düşünmemek gerekir. Hiç umulmayan bir yerde ve zamanda hiç umulmayan insanlar, hayatımızın yön bulmasında, kişilik ve kişiliğimizin istikamet kazanmasında, dahası bütün bir milletin silkinip kendine gelmesinde, yeni bir tasavvur edinmesinde unutulmaz bir etkiye sahip olabilirler, olmuşlardır. Yunus, bu anlamda gerçek bir öğretmendir. Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Necip Fazıl, Nurettin Topçu, Cemil Meriç, Sezai Karakoç, Akif İnan, irfan dünyamızdan beslendikleri ölçüde, tekrar irfan dünyamızı besleyen değerli katkılarıyla gerçek birer öğretmendir. Bir milletin kalbini canlı tutan atar ve toplardamarlardaki bilinç akışını asil, köklü heyecanlarla düzenlemişlerdir. Bu milleti tarihî, kültürel aidiyetleri etrafında bir arada tutan millî şuur, gerçek öğretmenlerin tenviratıyla mümkün olmuştur.
Öğretmen, eğitimin en önemli unsurudur ama tek unsuru değildir. Başta müfredat olmak üzere, okul, eğitim ve öğrenci de diğer unsurlardır. Öğretmen güçlü, donanımlı bir ses olabilir ancak müfredatın kapalı, sıkıntılı mahiyeti, o sesin kendini ifade etmesine imkân vermiyorsa veya talip olması gerekenlerde sağır bir duyarsızlık varsa, öğretmen tohumunu bulamamış toprağa dönüşür. O nedenle, öğretmenin etkisinden en yüksek düzeyde yararlanmak için, evvela amacı, ruhu, felsefesi millî bünyemize, insan ve medeniyet değerlerimize uygun bir müfredata sahip olmak gerekir. Başarıya giden yol, ancak iyi bir müfredat ve öğretim kadrosuyla amacına ulaşır. O takdirde öğretmen saygınlığı kendiliğinden artar, artmıştır. Millî Eğitim Bakanlığı, yapacağı düzenlemelerde bu hassasiyetleri gözetmelidir.
Oysa Bakanlığın yürürlüğe koyduğu bazı düzenlemeler, aldığı tavır ve tutumlar öğretmeni eğitimin aktörü olmaktan uzaklaştırmış, figüranı hâline getirmiştir. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve toplumsal saygınlığını yitirmesine ek olarak öğretmenler mesleklerini icra ederken çeşitli saldırılarla şiddet olaylarına maruz kalmaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı, çalışanlarının sorunlarını sahiplenmeli, çözümüne ilişkin çaba göstermelidir. Mevcut öğretmen kadrolarının daha rahat çalışması ve verimli olmaları için kıyafet serbest bırakılmalı, performans değerlendirmesi gibi sıkıntı doğuracak uygulamalar terk edilmelidir. 100 bin öğretmen açığının bulunduğu bir ortamda sözleşmeli ve ücretli öğretmen uygulamasına son verilmeli, öğretmen ihtiyacı kadrolu öğretmenlikle giderilmelidir. Ayrıca, huzursuzluğa, iş barışının bozulmasına sebep olan, adalet duygusunu zedeleyen mülakat sistemi kaldırılmalıdır.
Aydınlık geleceğe doğru başlayan yöneliş eğitimden geçer. Bu bilince uyumlu olarak hem özlük hakları hem saygınlık açısından öğretmeni itibarsızlaştıracak her tür oluşumdan, söz ve eylemden kaçınmalıdır.
Ona vereceğimiz önemin kendimize verdiğimiz önemden, göstereceğimiz saygının kendimize duyduğumuz saygıdan kaynaklandığını bilerek, kalplerinin vatan, millet, insanlık aşkı ve idealiyle dolu olduğundan şüphe etmediğimiz öğretmenlerimizi, üstün gayret ve fedakârlıklarından dolayı kutluyoruz. “ dedi.


SAADET PARTİSİ KARAMAN KADIN KOLLARINDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Saadet Partisi KaramanKadın Kolları olarak; insan yetiştirmek, bir medeniyet, bir kültür inşa etmek için gayret eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyoruz.
Eğitim bir ülkenin en önemli ve en öncelikli meselesidir. Eğitim; bilgiyi faydalı hale getirme sanatı, bilgiyi kullanılır hale getirme ve davranış kazandırma sürecidir. Eğitimde amaç üretken olmaktır. Ele aldığınız insanı toplumda karşılığı olan bir meslek sahibi yapmaktır. Öğrenciyi bazı konularda sadece bilgilendirmek eğitimin amacı olamaz.
Eğitimi güçlü olmayan hiçbir ülke güçlü olamaz.Milli Eğitim politikamız siyaset üstü olmalı, popülizme kurban edilmemelidir.
Rekabete dayalı ve yarışmacı bir anlayış temelinde işletilen eğitim süreci, kendini düşünen, mutluluğu tüketimde arayan, aile bağlarını, akrabalık ilişkilerini ve toplumsal dayanışmayı ferdi çıkarlara indirgeyen bir zihin yapısının oluşmasına sebep olmaktadır.
Son yıllarda, insanlarımızın birbirlerine karşı merhametsiz ve acımasız davranmasının, şiddete başvurmasının altında, yanlış eğitim politikalarının uygulaması vardır.Her gelen yeni bakanla yeni bir sınav modeli denenmektedir. Öğrencilerimizin matematik merkezli ölçülmesi sonucu, özel yetenekleri ,soru eşitliğine dayanan bu mekanizma ile yok sayılmaktadır.
Eğitim sistemimiz öğrencilere sadece bilgi yüklemeyi amaçlayan ezberci bir sistemdir. Bu sistemde yorum ve analiz yapabilen, iyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı, faydalıyla zararlıyı birbirinden ayırabilen üretken ve verimli gençler yetiştiremiyoruz.
Türkiye’deki milli eğitim, 1947’den bu yana, Kahire’de yapılan “Amerikan Eğitim Anlaşması” gereği “Fulbright Komisyonu”nun denetimindedir. Gençlerimize John Dewey programlarıyla ,batı hayat tarzını aşılamaya çalışan eğitimin, çok acil olarak “milli”leştirilmesi gerekmektedir.
Biz insanlığa ilimleri öğreten bir milletiz. İlim adamlarımız yüzyıllarca dünyaya ışık tutmuşlardır. Başkalarının denetimindeki eğitim bize hizmet edemez. Milli kültüre, milli kimliğe hizmet eden güçlü ve doğru bir eğitim olmazsa Türkiye’nin kurtuluşu ve yükselmesi mümkün olmaz. Eğitim sistemimiz rötuşlarla düzeltilemez. Sistemin kökten değişmesi gerekmektedir.
Bir ülkenin yüksek öğretimdeki başarısı üniversite sayısının çokluğu ile değil, o üniversitelerde verilen eğitimin kalitesi ile ölçülür.
Gençlerin ellerine tutuşturduğumuz diplomalar “İşsizlik Sertifikası”na dönüşmüşse 500 üniversitemiz olsa ne fark eder.
Kendi tarihini bilen, özgüven sahibi, dünyayı tanıyan, sorumluluklarının farkında olan bir genç ile geleceği kuşanabiliriz.
Okullar sadece bilgi ve kültür vermekle kalmamalı, onun yanında ahlak ve karakter terbiyesi de vermelidir. Bu ikisi birlikte olmazsa yetişme ve yetiştirme eksik kalır.
Bunun reçetesi, rekabete dayalı, yarışmacı bir sistemin yerine; hak ve adalet merkezli bir anlayışı okullara taşımaktır.
Bir ülkenin en büyük gücü, imanlı ve inançlı evlatlarıdır. Gençliğine sahip olan geleceğinden emin olur. Çağın fen ve teknolojik bilimleriyle donatılmış, ahlak ve maneviyat sahibi gençler, Yeniden Büyük Türkiye’nin inşasında en değerli servetimiz olacaktır.
Ülkemizin ve dünyanın; adaleti, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti önceleyen; inancını ve kimliğini koruyarak başkalarının da hak ve hukukunu gözeten; sabırlı ve azimli bir şekilde yeni bir dünyanın oluşumu için çalışan nesillere ihtiyacı vardır.
Maalesef öğretmenlerimiz de ciddi sorunlarla boğuşmaktadır. Türkiye, OECD ülkeleri arasında öğretmenine en düşük maaşı veren ülkelerden biridir. Avrupa ülkelerindeki bir öğretmen özlük hakları bakımından, bizim öğretmenlerimizden 3- 4 kat daha fazla ücret almaktadır. Öğretmenlere uygun çalışma şartlarını hazırlayamayan, hak ettikleri maddi imkânı temin edemeyen bir sistemden, kaliteli eğitim beklemek hayaldir.
Ülkemizde çok ciddi bir öğretmen açığı vardır. 350 bin öğretmen atama beklerken 40 bin öğretmen ataması yapılmaktadır. Yüksek puanlarla eğitim fakültelerine girip, okullarını başarıyla bitiren, KPSS‘de de en yüksek puanları alan gençlerimiz hala işsizdir. Hem öğrencilerimize hem de atanamayan öğretmenlerimize yıllardır yaşatılan bu mağduriyet derhal giderilmelidir.
Öğretmenlerimizin büyük fedakârlıklarla çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. Her şeye rağmen öğretmenlerimizin sistemden ve dayatmalardan kaynaklanan sıkıntıları aşarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin kalplerinde; iyinin, doğrunun, faydalının ve adil olanın yer bulmasının gayretinde olacağına inanıyoruz. Kendilerine bu vesileyle bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyoruz.
Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı


Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Muğlu mesajında; “Dünyanın en onurlu mesleklerinden biri olan öğretmenlik; emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Kendini geliştiren ve ufku açık öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz, aydınlık yolda yürümeye devam edecektir.

Ülkemizin her yerinde çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok.  Genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, özgüvene sahip, kendi değerlerini unutmadan evrensel değerleri benimseyen ve ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetişmelerindeki çabalarınız her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır.

Ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensuplarıdır öğretmenlerimiz.

Her zaman sevgi ve saygıyla andığımız değerli öğretmenlerimizin en büyük mutluluk kaynağı yetiştirdikleri öğrencileridir.

Saygıdeğer öğretmenlerimizin bu onur gününü kutlarken; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, eğitim şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimizi sağlık, mutluluk ve başarı dilekleriyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.İL MÜDÜRÜ KISACIK’TAN, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Kısacık, Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, öğretmenliğin bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerleri özümsemiş nesillerin yetiştirilmesinde en önemli meslek olduğunu söyledi. Bu yüzden dünyanın en güzel, en kutsal mesleğinin öğretmenlik olduğunu kaydeden Kısacık,” Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, cefakarlık isteyen saygın mesleklerin başındadır. Her zaman ve her şartlar altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev, toplumsal ve bireysel anlamda bütün özeni hak etmektedir.
Bu vesileyle başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü can-ı gönülden kutluyorum.”


ERMENEK KAYMAKAMI NURHALİL ÖZÇELİK' İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir.
Öğretmenlerimiz, güzeli ve her alanda yenileşmeyi savunan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, onların kalplerine sevgi, saygı ve hoşgörü tohumlarını ekerek milli birlik ve beraberlik halkamızı güçlendiren, yarınlarımızı oluşturan dönüşüm mimarlarıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş, öğretmen ve eğitimcileri minnet ve şükranla anarken, bütün Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, görevini ifa ederken şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim.
ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI UĞUR SÖZKESEN'İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI


Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi birer insan olarak yetişmesini sağlayan ve geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, aynı zamanda ülkemizin geleceğine de yön vermektedir. Öğretmenlerimiz fedakârca çalışarak, bizlerin, vatanımızın ve milletimizin selameti için çaba sarf eden eğitim neferleridir. Her bir bireyi topluma yararlı, vatanına, milletine bağlı olarak yetiştirmeye özen gösteren öğretmenlerimize saygımız sonsuzdur.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerime Allah’tan rahmet, emekli ve görevi başındaki tüm öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN