404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU VE KALKINMA BAKANI LÜTFİ ELVAN İLİMİZDE


Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, bir dizi temel atma ve çeşitli programlara katılmak üzere ilimize geldi.
 
DSİ tarafından yapılacak olan 120 Milyon Türk Lirası bedelli 8 tesisin temel atma programına katılmak üzere ilimize gelen Bakanlarımız Eroğlu ve Elvan’ın ilk ziyaret durağı Karaman Valiliği oldu.
 
Valilik Şeref Defterini imzalayan iki bakanımız daha sonra Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen basın toplantısında ilimize yapılacak yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, ülkemizin kadim şehirlerinden birisi olan Türkçe’nin Başkenti Karaman’a yeniden gelmekten duyduğu memnuniyetini ifade etti. Karaman’a yaklaşık 1 buçuk ay sonra Yeşildere Barajı’ndan tatlı su verileceği müjdesini veren Bakan Eroğlu, bugün temeli atılacak olan ve 120 Milyon Türk Lirasına mal olacak olan Ermenek Kazancı Barajı ve Sulaması, Sarıveliler Arkbendi Barajı ve Sulaması, Merkez Yılangömü Göleti ve Sulaması, Merkez Taşkale Göleti ve Sulaması, Başyayla Üzümlü Göleti ve Sulaması, Merkez Yollarbaşı Göleti ev Sulaması, Ermenek Zeyve Köyü Taşkın Koruma Tesisi ile OGM ait tesis hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise konuşmasına Hakkari kırsalında teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 6 asker ve 2 korucuya Allah’tan rahmet geride kalanlarına sabırlar dileyerek başladı. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Bakan Elvan, ülkemizin istikrarlı bir şekilde büyümesini gelişmesini hazmedemeyenlerin hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklarını söyledi.
 
Ülkemizin ve milletimizin birliğine ve bütünlüğüne kasteden terör örgütlerinin köklerinin kazınıncaya kadar mücadele verileceğinin altını çizen Bakan Elvan, “Hiçbir şekilde bizi bu saldırılar yıldırmayacaktır. Biz daha da güçlü bir şekilde bunları nerede olurlarsa olsunlar inlerine kadar girip ister içeride, ister dışarıda etkisiz hale getirmek için yoğun bir şekilde hem silahlı kuvvetlerimiz hem emniyet mensuplarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Allah’ın izniyle hep birlikte milletimizin de desteğiyle bunları tamamen ortadan kaldıracağız” dedi.
 
Bakan Elvan, temeli atılacak olan 8 tesisin ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileklerinde bulunarak Karaman’ın yapılan dev yatırımlarla yeni bir hüviyete büründüğünü söyledi. Karaman ve ülke genelinde son 15 yılda büyük yatırımların hayata geçirildiğini belirterek, yapılan bu yatırım ve hizmetlerle ülkemizin daha da büyümesine ve gelişmesine katkı sağladık dedi.
 
Bakanlarımız Eroğlu ve Elvan daha sonra geniş bir katılımın olduğu toplantıda muhtar ve çiftçilerle bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinlediler.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu ve Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Karaman Valiliği ziyaretinin ardından Belediye Başkanlığına da bir ziyaret gerçekleştirdiler. Karaman ve ülkemizde yapılan yatırımların değerlendirildiği ziyaret programının sonunda Bakanlarımız Eroğlu ve Elvan basın mensuplarının sorularını cevapladılar.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın Karaman Valiliğine gerçekleştirdikleri ziyarette; Vali Fahri Meral, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Karaman Milletvekili Recep Konuk, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Vali Yardımcıları İsmail Hakkı Çınarsoy, Hacı İbrahim Türkoğlu, Sezer Işıktaş, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Türkcan,  İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, Orman ve Köy İşleri Bakanlığı Genel Müdür ve bölge müdürleriyle daire müdürleri eşlik etti.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN