404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

VALİ MERAL KARAMAN MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ


Vali Meral, ilimizin tarihsel ve kültürel varlıklarının sergilendiği Müze Müdürlüğünü ziyaret etti.
 
Geçmişten günümüze Karaman’ın simgesi olmuş tarihi ve kültürel varlıklarının yer aldığı Karaman Müzesini ziyaret eden Vali Meral, incelemelerde bulunduğu müze ve sergilenen eserler hakkında Müze Müdürü Ercan Er’den bilgiler aldı.
 
Müzede sergilenen eserler ve ziyaretçi sayısı konusunda Müze Müdürü Er’den bilgiler alan Vali Meral, müzelerin bir ilin sahip olduğu kültürel varlıklarının tanıtımında önemli katkısı olduğunu belirterek Doğu Roma İmparatorluğuSelçuklu Devleti, Karamanoğlu Beyliği, Osmanlı Devleti gibi bölgede etkili olmuş farklı medeniyetlerin kültürüne ait izler taşıyan müzenin yerli ve yabancı turistler tarafından da gezilmesi ve sergilenen eserlerin görülmesi gerektiğini söyledi.
 
Vali Meral, müze müdürlüğü ziyaretinin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret etti. Müdürlük binasını gezerek incelemelerde bulunan Vali Meral, çalışmalar hakkında İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç’tan bilgiler aldı.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN