404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

VALİ MERAL OKUL İNŞAATLARINI GEZDİ


Vali Fahri Meral, Karaman Belediyesi tarafından Siyahser ve Abbas Mahallesine yaptırılan okul inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu.
Kent Meydanı Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Karaman Belediyesine devredilen ve Siyahser Mahallesinde bulunan Anafartalar Ortaokulu’nun bulunduğu arsa ve okul binalarının yerine 24 derslikli ve Abbas Mahallesinde bulunan 19 Mayıs Okulunun bulunduğu alana 16 derslikli olmak üzere 40 derslikli iki yeni okul binası ilimize kazandırılıyor.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun eşlik ettiği ve inşaat çalışmalarının sürdüğü okulları gezerek incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgiler alan Vali Meral, geçen yıl temeli atılan okul inşaatlarının tamamlanma aşamasına geldiğini ifade ederek, inşaatları devam eden her iki okulun da en kısa sürede içerisinde tamamlanarak, önümüzdeki eğitim - öğretim yılında hizmet vermeye başlamasının planlandığını söyledi.
Karaman Belediye Başkanlığı tarafından yer tahsisi ve ihalesi yapılan okullar tamamlandığında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilecek. Bu okulların yapımı konusunda özellikle Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve yetkililere teşekkür eden Vali Meral, eğitime yapılan her yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğu bilinci içerisinde olduğunu ifade etti.
Vali Meral, inşaatı devam eden okulların teknik standartlara uygun şekilde yapılması konusunda da müteahhit firma yetkililerine talimat verdi.
VALİ MERAL VE BAŞKAN ÇALIŞKAN OKUL İNŞAATLARINI GEZDİ
    
        Karaman Valisi Fahri Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karaman Belediyesi tarafından Siyahser ve Abbas Mahallesi’ne yaptırılan okul inşaatını gezdi.
    
        Kent Meydanı projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Karaman Belediyesi’ne devredilen Anafartalar Ortaokulu’nun bulunduğu arsa ve okul binalarının yerine, Siyahser Mahallesi ve 19 Mayıs Okulunun bulunduğu alana toplam 40 derslikli iki yeni okul binası yapılıyor. Siyahser Mahallesi’nde 24 derslikli ve Abbas Mahallesi’nde 16 derslikli inşa edilen okullarda çalışmalar tüm hızıyla sürerken; Vali Fahri Meral ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile birlikte inşaat alanını gezerek yetkililerden bilgi aldı.
    
        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; okul inşaatlarının tamamlanarak hizmete girmesi sonrasında, Karaman iki modern okula sahip olacağını belirtti.
    
        Geçen yıl temeli atılan okul inşaatlarının tamamlanma aşamasına geldiğini ifade eden Vali Fahri Meral de: “Her iki okulumuz da inşallah kısa sürede tamamlanarak, önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayacaktır” dedi.


  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN