404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

“YERLİ OTOMOBİLE TALİBİZ”


Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, sanayici bir şehir olarak yerli otomobile talip olduklarını söyledi.

        Karaman Belediyesinin yatırımlarını değerlendirmek üzere ulusal ve yerel basın temsilcileri ile Encümen Toplantı Salonu’nda bir araya gelen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman olarak birçok şehir gibi yerli otomobile talip olduklarını ifade etti. Başkan Çalışkan, konuşmasında: “Karaman olarak bu fabrikaya talibiz. Bizim bir sanayi kültürümüz var ve sanayici bir şehiriz. Türkiye’nin ekonomik işlem hacmi bakımından ise ilk 15’in içerisindeyiz. Organize sanayi büyüklüğü bakımından da ilk 4’ün içerisinde olan bir il olarak yerli otomobile talibiz. Geçtiğimiz aylarda hava alanımızın ihalesi tamamlandı. Karaman-Konya hızlı teren hattı bitme aşamasına geldi. Yapılan bu hızlı trenle sadece yolcu taşımacılığı değil, yük taşımacılığı da yapılacak. Bu hattın Karaman’dan sonra Mersin’e uzanan bölümünün de ihalesi yapıldı. Lojistik Merkezi’nin ihalesi yapıldı. Serbest bölgemiz imza için Bakanlar Kurulu’na geldi. 2. Organize Sanayi’nin yer tespiti yapıldı. Mevcut 1. Organize Sanayi Bölgesi ise 7 milyondan 11 milyon metre kareye çıktı. Teşvik kapsamında da önemli bir noktadadır. Şu anda baktığınız zaman bu kadar veriye sahip Türkiye’de ender illerden bir tanesi Karaman’dır. Karaman olarak da buna talibiz. 

        Aynı zamanda Konya da bizim partner komşu ilimiz. Otomotiv sektörünün yan sanayisinin belli bir kısmı da orada var. Onları da Karaman’a davet ederek, Karaman’da çok daha güzel bu hizmeti gerçekleştireceğimizi inanıyoruz” diye konuştu.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN