404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI MEKKE'NİN FETHİ BASIN AÇIKLAMASI


AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa KALE Mekke’nin Fethi yıldönümü dolayısıyla bir yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasına “Tarih Sayfalarına insanlık tarihinin en büyük devrimi olarak geçen Mekke’nin fethi, sonraki süreçlerde bütün İslâm medeniyeti tarihinde gerçekleştirilen fetihlerin modeli olmuştur” cümleleriyle başlayan KALE, şu ifadelerle devam etti: “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz(SAV)'in buyruğuna harfiyen uyularak, Mekke fethedilirken; hiç kimsenin burnunun bile kanamamasına özen gösterilmiştir. Mekke'nin fethi; önce gönüllerin fethidir. Tarihten bu güne değin, tüm Müslüman liderler, komutanlar ve askerler, bu modeli her zaman uygulama konusunda büyük özen ve gayret göstermişlerdir. Naif bir savaş hukuku geliştirerek, savaşa katılmayan insanlara; kadınlara, çocuklara, yaşlılara ve yanı sıra tabiat ile şehirlerin altyapılarına asla zarar verilmemesi konusunda tüm Dünya ya insanlık dersi vermişlerdir. Böyle bir Dinin mensubu iken, Suriye Ve Kudüs de Yaşanan Olaylar Ak Parti Gençliği olarak bizleri derinden yaralamaktadır. Başka din mensuplarına bile hoş görüyle yaklaşan bir medeniyetin torunları olarak buralarda yaşanan zulümleri kınıyoruz. Bu akan kan bir an önce durmalı, akan gözyaşları dinmelidir. Müslüman kardeşlerimize zulmedenler de,  er ya da geç bu yaptıkları zulmün hesabını milletleri önünde vereceklerdir. Bu vesileyle Mekke'nin Fethi ruhunun başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm Dünya’da yeniden anlaşılır ve uygulanır olması ümidimiz ve duamızdır.”                             
AK Parti Karaman Il Gençlik Kolları Başkanı
 Av. Mustafa KALE

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN