404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ALİYA İZZETBEGOVİÇ'İN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ)  'Aliya İzzetbegoviç ve Özgürlük Mücadelesi' konulu program düzenlendi. Programa konuşmacı olarak Aliya İzzetbegoviç'in Komutanı Şerif Patkoviç katıldı.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve yoğun katılımın olduğu program İnsan Hak ve Hürriyetleri, Yerdeki Yıldızlar, Mozaik Düşünce, İlim ve Medeniyet, Yeniler ve Akademik Düşünce, Eğitim, Medeniyet topluluklarının işbirliğiyle düzenlendi.
Aliya İzzetbegoviç ve Şerif Patkoviç'i anlatan sinevizyon gösterisinin ardından Patkoviç söz alarak, "Geçen yüzyıl içerisinde Bosna Hersek halkına soykırım yapıldı. Herkes bunun nedenini soruyor, merak ediyor. Cevap çok basittir; cevabı videoda da gördüğünüz, bizim getirdiğimiz tekbirde bulabilirsiniz. Bizim için en büyük Allah'tır ve biz sadece O'na kulluk ve secde ederiz. Ne ümmet içinde ne devlet içinde ne de bireysel olarak kimsenin önünde eğilmeyiz. Ve Allah'ın lütfuyla bizim çok büyük bir liderimiz oldu. Biz onun sayesinde hedeflerimize ulaştık. Halen de onun izinden yürüyoruz." ifadelerinde bulundu.
Patkoviç, Aliya İzzetbegoviç ile olan anılarını da anlattı ve solonda bulunan misafirlerle birlikte tekbir getirerek konuşmasını sonlandırdı. Ardından program plaket takdimi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.
           
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN