404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ATABAY’DAN BRONZ MADALYA


Türkiye Judo Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye Büyükler Ferdi Judo Şampiyonası’nda Karamanlı sporcu Ebru Atabay +78 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu.
Antalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Büyükler Ferdi Judo Şampiyonası’na judo antrenörü Ahmet Ömre Türe eşliğinde 12 kişilik ekiple katılan Gençlik ve Spor Kulübü judo takımı +78 kiloda Ebru Atabay ile bronz madalyanın sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı. Yine 12 kişilik ekipte yer alan 2001 doğumlu sporcu Eda Karademir ise 52 kiloda Türkiye 5.’si olarak büyükler kategorisinde başarılı bir sonuca imza atan sporcu oldu.
Karaman judo tarihinde büyükler kategorisinde ilk defa madalya kazandıklarını belirten Türe, “Antalya’da 57 ilden 352 erkek, 196 kadın, toplam 568 sporcunun katımlıyla düzenlenen şampiyonada kürsüye çıkarak ilimizi başarıyla temsil ettiğimiz için Karaman judo takımı olarak gururluyuz. Şampiyona öncesi sporcularımızla iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Büyükler kategorisi dışında neredeyse tüm kategorilerinde madalya kazandığımız şampiyonalarda büyükler kategorisinde de madalya kazanarak bir ilki gerçekleştirmek için çalışmalarımıza son güne kadar ara vermeden devam ettik. Zorlu geçen müsabakalarda sporcumuz Ebru ile madalyaya uzanarak bu hedefimizi gerçekleştirdik. Gelecek vadeden bir diğer sporcumuz Eda Karademir ise 2001 doğumlu olmasına rağmen Türkiye 5.’si olarak bizlere gelecek adına büyük bir heyecan verdi. Şampiyonada mücadele eden tüm sporcularımızı tebrik ediyor, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kısacık’tan Ebru Atabay’a Tebrik
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası’nda üçüncü olan judocu Ebru Atabay’ı kutladı.
Karaman judo takımının başarı çıtasını yükseltmeye devam ettiğini belirten Kısacık, “Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası’nda Karaman’ı büyük bir başarıyla temsil ederek Türkiye 3.’sü olan sporcumuz Ebru Atabay’ı gönülden kutluyorum. Kazandığı başarılarla kariyerinde emin adımlarla yükselen sporcumuzun başarılarının devamını diliyorum” dedi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN