404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

CEZASIZ KALMADILARKaraman Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri ile Jandarma ekipleri işbirliği içerisinde yapılan yoğun av koruma ve kontrol faaliyetleri sonucu far ile av yaptıkları tespit edilen 12 kişiye 21.164,00 TL para cezası yazıldı.Ayrıca bu kişilerin far avında kullandıkları 2 adet Jeep, 1 adet Motosiklet ve 1 adet Otomobile el konularak mülkiyeti kamuya geçirme kararı alındı.
 
Av ve yaban hayatı ile biyolojik çeşitliliğin korunarak gelecek nesillere aktarılması için Şube Müdürlüğümüz ve jandarma ekipleri ile birlikte yoğun olarak kontroller yapılmaktadır. Bu kontrollerin yanı sıra köylerimizde muhtarlarımızın da desteği ile “Av ve Yaban Hayatı ileBiyolojik Çeşitliliğin Korunması” konulu toplantılar yapılarak vatandaşlarımızı bilgilendirmekteyiz. Bu bilgilendirme kapsamında özellikle kafes avı ve far avı gibi eylemlerin biyolojik çeşitliliğe zararlı etkileri anlatılarak otokontrol sağlamak, Müdürlüğümüzün öncelikleri arasında yer almakta olup, koruma ve kontrol çalışmalarımız bu ilke çerçevesinde yürütülmektedir. Özellikle far ile av yapanların ülkemizin doğal kaynaklarına ne kadar zarar verdiklerini bilmelerinin yanı sıra av da kullandıkları araçlara el konularak mülkiyetinin kamuya geçirildiğini, kişi başı yaklaşık 2.000,00 – 5.000,00 TL arasında değişen idari para cezası ve tazminat cezalarının olduğunu bilmeleri gerekmektedir.
Karaman Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüz, Karaman’da, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarını göz önüne alarak doğal kaynak değerlerin, sürdürülebilirlik,katılımcılık ve çevreye duyarlılık temel ilkeleri doğrultusunda koruma amacı gütmektedir.  Bu kapsamda ilimiz genelinde av ve yaban hayatının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla, il ve ilçe jandarma komutanlıkları, belgeli avcılar, avcı dernekleri ve köy muhtarlıklarının da desteği alınarak av koruma ve kontrol çalışmaları etkin bir şekilde sürdürülmektedir.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN