404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN 170 TESİSİN TOPLU AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla 170 tesisin toplu açılışı gerçekleştirildi.
 
17 Aralık 2017 Pazar günü Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen Toplu Açılış Programına; Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, Vali Fahri Meral, Bakanlar Kurulu Genel Sekreteri Osman Sağlam, Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, AK Parti Konya Milletvekilleri, protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşan Vali Fahri Meral, Cumhurbaşkanlığının himayelerinde yürütülen devlet yatırımlarının Karaman’ın çehresini değiştirdiğini ve hayata geçirilen projelerin halkımızın yüzünü güldürdüğünü söyledi.
 
Vali Meral, “Sayın Cumhurbaşkanım, Bütün bu yatırımlar ve projelerin ilimize kazandırılmasında, talimatlarınız ve desteğinizden dolayı minnettarız. Bizlere olan güveniniz ve yardımlarınızdan dolayı sizlere şükran duygularımızı sunar, şehrimizi şereflendirmenizden dolayı teşekkürlerimi arz ederim” dedi.
 
Toplu açılış töreninde konuşan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise “Karaman'ın, ülkeye ve değerlerine sahip çıkmasından duyduğu gururu dile getirdi. Elvan, "Karaman, adam gibi adam reisine, Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkmakla gurur duyuyor." diye konuştu.
 
Bakan Elvan, "Bugün Karaman üniversite şehri olmuşsa, Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği sayesindedir. Bir eğitim şehri olmuşsa, onun sayesindedir. Sayın Cumhurbaşkanım Karaman yakında bir hızlı tren şehri olacaksa, yollarıyla yapılarıyla bir ulaşım ve bir bilişim şehri olmuşsa sizin verdiğiniz destek sayesindedir. Bir sağlık şehri olmuşsa yine sizin sayenizdedir. Karaman'a 79 yılda yapılmayan hizmetler AK Parti döneminde yapılmışsa sizin sayenizdedir." dedi.
 
Konuşmasına 2014 Ekim’inde Pamuklu Köyü’nde hayatını kaybeden 18 madenci ile 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde şehit olan Karamanlı Muhammet Yalçın’ı rahmetle anarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan ve toplam yatırım bedeli 1 milyar 259 milyon lira olan 170 kalem eser ve hizmetin şehre hayırlı olmasını dileyerek, geçen 15 yıllık süreçte yapılan yatırımlarla Karaman’ın göç veren değil göç alan bir şehir hâline geldiğini söyledi.
 
Açılışı yapılan yatırımların arasında 336 adet derslik, 1080 öğrenci kapasiteli 5 pansiyon, çeşitli spor tesisleri, fakülte ve yüksekokul binaları, konferans salonu ve kütüphane, Ermenek Devlet ve Sarıveliler Hastanelerinin ek binaları, Kazım Karabekir Hastanesi ve 243 TOKİ konutunun bulunduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine bu yatırımlar arasında içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma tesislerinin, trafo merkezlerinin, polis meslek eğitim merkezinin, bölünmüş yol projelerinin ve daha pek çok hizmet ve tesisin olduğunu da belirtti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Karaman’a 15 yılda şehre 12 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirterek ve yapımı büyük oranda tamamlanan Konya-Karaman hızlı tren hattının önümüzdeki yıl, ihale sürecinde olan Karaman Havalimanı’nın da 2020 yılında hizmete açılacağını söyledi.
 
Bir yandan güvenlik güçleri ile Türkiye’yi güvenli tutmanın gayreti içinde olduklarını; bir yan da iş dünyasıyla, ihracatçılarla, işçilerle ve üreticilerle ekonomi alanında geceyi gündüze katarak çalıştıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletle birlikte çıktıkları yılda 2023 hedeflerine adım adım ilerlediklerini kaydetti.
 
Çevremizde yaşanan hadiselerin hiçbiri, diğerinden bağımsız değildir
 
Türkiye’nin çevresinde yaşanan hadiselerin hiçbirinin, diğerinden bağımsız olmadığını vurgulayarak, “Suriye’de sergilenen insan ve medeniyet katliamı ile Kudüs’te kesintisiz şekilde süren zulümlerin, atılan provokatif adımların amacı aynıdır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak, Yemen ve Körfez Bölgesinde yaşanan krizlerin de aynı projenin ayakları mahiyetinde olduğunu söyledi.
 
Türkiye’nin de içinde bulunduğu bu kadim coğrafyanın belli birtakım güçlerin, yeniden tanzim etmeye çalıştığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgedeki birtakım muhteris yönetimler de bunlara destek veriyor. Terör örgütleri bu oyunun en acımasız, en kanlı, en ahlaksız araçlarıdır. Biz bu oyunu gördük, deşifre ettik, sadece bununla kalmadık bu oyunu bozacak adımları birer birer atıyoruz” açıklamasında bulundu.
 
Kudüs, bizim ruh dünyamızın başkenti
 
Suriye’de başarıyla sonuçlandırdıkları Fırat Kalkanı Harekâtı ile İdlib’de Rusya ve İran’la birlikte yürüttükleri bölgeyi güvenli hâle getirme operasyonun bu adımlar arasında olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısında Liderler Zirvesinde Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak kabul etme kararımız bunlardan biridir” diye ekledi.
 
Konuşmasında ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele alanında yapılan çalışmalara işaret ederek, “Kendi sınırlarımız içinde, sınırlarımızın yanı başı Suriye’de, Irak’ta terör oluşumlarına müsaade etmeyeceğiz. Bunun adı PKK da olsa, PYD, YPG de olsa, FETÖ de olsa, DEAŞ da olsa fark etmez, hepsi aynı şamdanın kolları gibidir. Ne pahasına olursa olsun, karşımıza hangi görünüş altında kim çıkarsa çıksın, bu terör oluşumlarını birer birer yıkıp geçeceğiz” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker,  Konya  Milletvekilleri, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan  ile birlikte yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin açılış kurdelesini kesti.
 

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN