404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

DR. RECEP ŞEKER’İN, MEHMET AKİF ERSOY’UN VEFAT YILDÖNÜMÜ MESAJI


            AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
            ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:
            “Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 81. yıldönümünde rahmet ve şükranla yâd ediyorum.
            Mehmet Akif Ersoy, Aziz Milletimizin destan yazdığı İstiklal mücadelemizde şiirleri, yazıları ve vaazlarıyla milli mücadelenin manevi cephesini inşa etmiştir.
             “İstiklal Marşı... O günler ne samimi, ne heyecanlı günlerdi. O şiir, milletin o günkü heyecanının ifadesidir. Bin bir fecayi karşısında bunalan ruhların, ıstıraplar içinde halas dakikaları beklediği bir zamanda yazılan o marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır. O şiir bir daha yazılamaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. Onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım.” şeklinde ifade ettiği o zor günlerde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesine tüm benliği ile katılarak kalemiyle, sözleriyle, şiirleriyle Milletimizin hissiyatına tercüman olmuş, istiklal ruhunun Milletimizin iliklerimize kadar işlemesini sağlayarak Milletimize umut ve cesaret aşılamıştır.
            Mehmet Akif Ersoy arkasında bıraktığı şiirleriyle ve makaleleri ile olduğu kadar, aynı zamanda vatan mücadelesine yaptığı çok önemli katkılarıyla, Hak ve hakikat uğruna verdiği mücadeleler ile de övgüyü hak eden bir örnek bir kişiliğe sahiptir.

Yine; “O şiir artık benim değildir. O milletin malıdır. Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur” diye ifade ettiği gibi vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal mücadelemizi muhteşem mısralarıyla ebedileştirdiği İstiklal Marşı’nı Milletine hediye etmiştir. 
Bu toprakların ruhunu, milletimizin özünü yansıtması bakımından aynı zamanda bir milli mutabakat metni olan İstiklal Marşımızdaki o ruhu daima canlı tutarak gelecek nesillere aktarmak ülkemizin geleceği ve bekası için büyük önem arzetmektedir.

81 yıl önce kaybettiğimiz Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Allah (C.C) rahmet eylesin ruhu şad olsun.” dedi.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN