404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI
İL GENEL BAŞKANI CELALETTİN GÜNGÖRER’ÜN “DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” MESAJI
Güngörer mesajında; Ülkemizin demokratikleşmesinin en önemli adımlarından biri olan; toplumumuzun kalkınması, gelişmesi ve ilerlemesi yolunda büyük görevler üstlenen Türk Kadınlarına çoğu dünya ülkelerinden önce "Seçme ve Seçilme Hakkı" 5 Aralık 1934 tarihinde tanınmıştır. Her siyasi topluluk toplum hayatının her aşamasında, temel insan hak ve hürriyetlerini korumakla yükümlüdür. Bu haklar özgürlük, güvenlik, mülkiyet ve özellikle baskıya karşı koymaktır.
Kadınların bir fert olarak toplumda kişilik kazanması; ayrıcalıklı haklarla değil eşit haklarla birlikte, aile ve toplum içerisinde gerekli yeri almasıyla mümkündür. Kadın hakları hukuki bir devlet sorunu olmaktan öte bir ahlak ve kültür sorunu olarak karşımıza çıkmakta ve Kadın haklarına saygı göstermenin sadece yasalarla güvence altına alınamayacağı; toplumumuzda ilgili problemlerin yaşanmaması için çalışmalarımızın temel insan hak ve hürriyetlerini korumakla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu yönde toplumsal ve sosyal hayat içerisindeki görevlerini layıkıyla yerine getiren kadınlarımızın her zaman sorunları hakkında duyarlı olunmalı, gerekli önlemleri almalı ve sorunlarına çözümler üretilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle en başta anne, eş, kız kardeş olarak vefası ve fedakarlığıyla gerektiğinde ülkesini kahramanca savunmuş olan Türk Kadınlarını şükran ve minnetle anıyor; tüm Karaman Halkının ve Dünya Kadınlarının 5 Aralık “Dünya Kadın Hakları Günü”nü kutluyorum. Kadınların yaşamın her alanında eşit ve güçlü bir şekilde yer almaları dileğiyle saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

KARAMAN AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI İMİŞ GÜNENÇ’İN 5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

5 Aralık Kadın Hakları Günü Türk siyasi tarihi açısından çok önemli bir gündür. 1934 yılında Türk kadınına, o dönemde dünyanın birçok yerinde kadınların sahip olmadığı seçme ve seçilme hakkı verilmiştir.
Kadın önce ailenin sonrada toplumun temel taşıdır. Anne, eş, arkadaş, olan kadın her şeyden önce insandır. Toplumun sosyal dokusunu kadın oluşturur. Temelde insan hak ve özgürlükleri ile birlikte gelecek kuşakların yetişmesi kadının da yetişmesine bağlıdır. Bir kadın, bir çocuğu, bir aileyi, bir toplumu yetiştirir.
Kadınlarımızın her alanda kendilerini ifade etme imkânına kavuşması gelişmişliğinde en önemli göstergelerinden biridir. Bu yolda ilerlemenin en önemli aracı elbette ki eğitimdir. Hem okul eğitimi hem de mesleki eğitimde, hükümetimizin uygulamaya koyduğu projeler neticesinde son yıllarda çok önemli mesafeler aldık. Kız çocuklarımız arasında her seviyede okullaşmanın artması için önemli adımlar atılmıştır.
Eğitimde, sağlıkta, iş gücüne katılımda, sosyal hayatta, siyaset alanında, fırsat eşitliğini sağlamak için yapılan tüm düzenlemelerde elde edilen kazanımları bir ileri seviyeye taşımaya devam edeceğiz. Çünkü AK Parti olarak kadınlarımızın güçlenerek yaşamın her alanında yer almasını toplumun kalkınması olarak görmekteyiz. Kadınlarımızın toplum hayatının her aşamasında güçlendirilmesi etkin bir rol almalarının sağlanması, ülkemizin gelişimini hızlandırıp, toplumumuzun yapısını da kuvvetlendirecektir.
Ak Parti olarak, kadınlarımızın aktif siyasete katılmalarına imkân sağlayan en büyük platform olmaktan şeref duyuyoruz. AK Parti 4 milyondan fazla kadın üyesi ile dünyanın en büyük kadın örgütlenmesidir. AK Parti kadın kollarımız, sadece Türkiye’de değil, dünya siyasetinde öncü bir görevi üstlenmiştir. Kadınlarımızın daha fazla sosyal ve siyasi sorumluluk almaları ülkemize çok büyük kazançlar getirecektir. Günümüzü ve geleceğimizi kazanma konusunda onların yapacağı katkılar çok değerli olmaktadır ve olmaya da devam edecektir. Kadınların geleceği aslında ülkenin milletin geleceğidir.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm kadınlarımızın bu güzel ve anlamlı gününü kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN