404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

“ENGELLİLİĞE KARŞI TOPLUMSAL ALGI - TOPLUMSAL FARKINDALIK” KONULU PANEL YAPILDI


Vali Fahri Meral, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının finansörlüğünde Karaman İslami İlimler Fakültesi tarafından hazırlanan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin de paydaşlığını yaptığı Bilinçli, Üniversite Engelsiz Kampüs projesinin kapanış programına katıldı.
 
Proje kapanış toplantısının yanı sıra 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen “Engelliliğe Karşı Toplumsal Algı - Toplumsal Farkındalık” konulu panelinde gerçekleştirildiği programa; Vali Fahri Meral, hanımefendi Zehra Meral, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Kent Konseyi başkanı Ali Konukseven, daire müdürleri, KMÜ personeli, konuşmacı yazarlar ve öğrenciler katıldı.
 
Öğrencilerin işaret diliyle çevirisini yaptığı İstiklal Marşı’nın okunması ve protokol konuşmalarıyla devam eden programda İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Başkonak, “Bilinçli Üniversite, Engelsiz Kampüs” projesi kapsamında proje koordinatörü projeyi değerlendiren bir sunum yaptı.
 
Sunumun ardından görme engelli eğitimci - yazar Halis Kuralay, ortopedik engelli eğitimci -yazar Ayhan Bahçeli, İşitme engelli eğitimci - yazar Turan Yalçın’ın katıldığı ve moderatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Başkonak’ın yaptığı panele geçildi.
 
Proje kapsamında farklı illerden gelerek bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşan konuşmacılar, sosyal ve kültürel hayatlarından günlük hayatlarına kadar birçok alanda engelli olmanın getirdiği zorluk ve sıkıntıları öğrencilerle paylaşırken, toplumumuzda engelliliğe karşı toplumsal algı ve toplumsal farkındalığın oluşturulmasını amaçlayan böyle bir projenin içerisinde yer almaktan duydukları mutluluğu ifade ederek, projede emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiler.
 
Soru cevap kısmıyla devam eden panelin sonunda Vali Meral ve hanımefendi Zehra Meral, konuşmacı olarak projeye verdikleri destek ve katkılarından dolayı panelistlere birer plaket verdi.
 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde işaret dili eğitimi ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere ise sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi.
 
Program, katılımcılara verilen kokteyl ile sona erdi.
 
Proje, üniversite personeli ve öğrencilerinin engelliler konusunda farkındalık kazanmaları, engelliler ve toplum arasında köprü vazifesi üstlenerek engelli bireylerin sosyalleşmesine yardımcı olmaları konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN