404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

‘HİDROLİK ROBOT’ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencisi Arda Şanlıtürk’ün tasarladığı ‘Hidrolik Robot’ adlı materyal, ‘IV. Alan Eğitiminde Materyal Tasarımı Sergisinde’ ödüle layık görüldü.
KMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çevik'in danışmanlığında, yüksek lisans öğrencisi ve aynı zamanda Karaman Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulunda Fen Bilimleri öğretmeni olarak görev yapan Arda Şanlıtürk’ün tasarlamış olduğu “Hidrolik Robot”, bilim kurulu ve hakemler tarafından değerlendirilerek sergiye davet edildi.
Fen-Teknoloji-Mühendislik-Matematik (STEM) temelli eğitim projesi olan Hidrolik Robot, 320 proje arasından ilk 40'a girerek sergilenmeye hak kazandı. Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen sergi kapsamında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin alan eğitimcileri, öğretmenler ve öğretmen adayları derslerinde kullanacakları materyaller ile sergiye katıldılar.
Ders anlatımında kullanacakları materyallerini paylaşmak isteyen akademisyenler ve eğitimcilerin bir araya gelmesini sağlayan serginin sonunda 320 proje, bilim kurulu tarafından değerlendirmeye alındı. Değerlendirme neticesinde yüksek bir puan alan KMÜ yüksek lisans öğrencisi Arda Şanlıtürk, ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Arslan’ın elinden aldı.
IV. Alan Eğitiminde Materyal Tasarımı Sergisinde almış olduğu başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Şanlıtürk kendisine destek olan herkese teşekkürlerini iletti.
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN