404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

İLETİŞİMİN DÖRT ŞERİTLİ YOLU


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İnovatif Öğrenci Topluluğu tarafından ‘İletişimin Dört Şeritli Yolu ve Mutluluğun Formülü’ konulu konferans düzenlendi. Empati ve İletişim Enstitüsü Başkanı Burak Yilmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansı çok sayıda öğrenci ilgiyle takip etti.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İnovatif Öğrenci Topluluğu Başkanı İsmail Yıldırım programın açılış konuşmasını yaptı.
Açılış konuşmasının ardından video eşliğinde ekip çalışmasının önemine vurgu yapan Burak Yilmaz, “Her insan farklı bir yetkinliğe sahiptir fakat ekip olmadan tek başına bir yol kat edilemez. Ekip çalışmasının amacı; insanlarla ortak hareket etmek ve başarıya beraber yürüyerek keyif almaktır. Çünkü başarı her zaman ortak hareket eden toplumların olmuştur.” dedi.
“İletişimin 4 Şeritli Yolu”
İletişim kurmanın dört şeritli yolu olduğunu belirten ve bu yolları öğrencilerle paylaşan Burak Yilmaz: “İletişimin birinci yolu insanın kendisiyle iletişim kurmasıdır. Bir insan kendisiyle iletişim kuramazsa kimseyle iletişim kuramaz. Kendinizle iletişim kurmak için kibirden vazgeçmeniz gerekiyor. Kibirden kurtulmak için de insanın ruhunu geliştirmesi yani dış görünüşünden ziyade iç güzellikleriyle ilgilenmesi gerekiyor. İletişimin ikinci yolu Allah’la iletişimdir. Üçüncü yolu ise çevre ile olan iletişimdir. Çevre ile iletişimin ‘üsluba dikkat etmek, pozitif eleştiriye açık olmak, gıybet ve dedikodu yapmamak, insanları olduğu gibi kabul etmek’ gibi kuralları vardır.  İletişimin dördüncü yolu ise aile ile iletişimdir. Evlilikte kadınlar aktif olarak dinlenilmekten, erkekler ise takdir edilmekten hoşlanırlar. Birbirinize şefkatle yaklaşın, daima birbirinize aşık olun ve eşlerinizle ilahi aşka yürüyün.” dedi.
Konuşmasının son bölümünde mutluluğun formülünü açıklayan Burak Yilmaz, “Her şeyi size verilen şekilde olduğu gibi kabul etmek en büyük mutluluktur.” diyerek sözlerini tamamladı. Konferans, plaket takdimi ve Burak Yilmaz’ın kendi yazdığı kitapları imzalamasıyla son buldu.
           
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN