404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KARAMAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TAŞELİ YÖRESİ OKULLARININ MERKEZE UZAKLIĞINI BİLİYOR MU?


İlimiz Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü 07.12.2017 Perşembe günü saat 10.00’da il genelinde bir şiir yarışması düzenliyor. Bu şüphesiz çocukların kaynaşması, sosyalleşmesi birbirlerini tanıması  açısından iyi bir etkinlik olsa da, yarışmanın çok erken bir saatte  10.00’da başlamış olması  MEB Yöneticilerinin ildeki eğitim kurumlarının  merkeze  olan uzaklığını bilmediği ya da önemsemediği anlamına gelir.
Taşeli Yöresi eğitim kurumlarından katılacak öğrenciler sabahın 06.00’sında, hatta 05.00’de kalkması, toparlanması arkadaşları ile buluşması  ve saat 10.00’daki şiir yarışmasına katılması için uygun bir randevu saati değildir.
Karaman merkezin  Taşeli Yöresi   eğitim kurumlarına uzaklığı 200-210 km’dir. Bu da araçla ortalama üç saatlik bir zaman süreci demektir. Çocukların bir noktada/merkezde toparlanıp hareket eme aşamasına gelmesi de bir saat düşünülürse,  çocuklar kıtı kıtına kahvaltı yapmadan yarışma yerine ancak varabilecekleri bir zaman aralığıdır.
Nefes nefese bir yolculuktan sonra güzel bir etkinliğe çocukların katılması etkinliğin eğitsel değerini sorgular. Burada yanlış olan gün içinde etkinliğin erken saatte başlamış olması. Saat 11.00 öğle tatiline yemeğe yakın olacağından ideali ve doğru olanı öğleden sonra 13.00- ya da 14.00 olabilirdi. MEB karar vericilerinin, Aktekke merkez yarıçapı 7 km olan bir Karaman olmadığını artık görmeli/anlamalı ve ona göre çalışmalarını düzenlemeleri temenni edilir.
Sabahın karanlığında, 3-4 saatlik bir yolculuk ve uykusuzluktan; aç karına allak bullak olmuş bir mide ile çocukları,  dar biri zaman aralığında etkinliğe sokmak iyi bir düzenleme sayılmaz. Bundan sonraki katılımlarda zamanlama faktörünü düzenleyicilerin dikkate almaları dileğimizdir.

Tüm bu zahmetli yolculuktan sonra şiir okuma yarışmasında, Karaman merkezde n ortaokullar arası yarışmada   Kemal Reis Ortaokulu birinci, Sarıveliler 100. Yıl  ikinci, liseler arası kategoride,  Karaman  Sağlık Meslek Lisesi birinciliği,  Ermenek Fen Lisesi de   ikinciliği  almışlardır. Derece alan okullarımızı kutlar, başarılarının devamını dilerken İl Milli Eğitim Müdürlüğünün benzer etkinlikleri düzenlemesi okullar arası rekabeti, sosyalleşmeyi,  başarıyı artıracağından, önceki organizasyonlardaki aksaklıkları da dikkate alarak yenilerini düzenlemesi temennimizdir. 
06.12.2017

Hasan ŞİMŞEK

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN