404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KATRANLI KÖYÜ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ “IAAF ÇOCUK ATLETİZM OYUNLARI” İLE TANIŞTI


Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği “IAAF” tarafından hazırlanarak 196 Ülkede uygulanan, Türkiye Atletizm Federasyonu Çocuk Oyunları Koordinatörlüğü tarafından Ülkemizde uygulanan “IAAF ÇOCUK ATLETİZM OYUNLARI” Katranlı Köyü İlkokulunda yapıldı.
Ermenek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Katranlı Köyü İlkokulunda öğrenim gören 5-12 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen Çocuk Atletizm Festivaline 62 öğrencinin katılımıyla tamamlandı. Katranlı Köyü İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında sporcular 4 çocuk atletizm oyununun yanı sıra formula1 sürat koşusu, engelli bayrak yarışı, çökerek atlama yarışı ve diz üstü top atma kategorilerinde kıyasıya yarıştı. Sporcuların yarışlarda gösterdiği performans ve mücadele ise festivalde renkli görüntülere sahne oldu. Festivale İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Açıkgöz ve Şube Müdürü Recep KOCAMAZ katılmıştır.
Festival hakkında konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ismet Kirindi ise “İlçemizin süper çocuklarına yönelik yapılan spor organizasyonlarında yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve onların başarılı bir geleceğe adım atması için çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Çünkü geleceğimizin teminatı çocuklarımızın spor ahlakı ile yetişmesine çok önem veriyoruz" ifadelerine yer verdi.
Festivalde sporcuları yalnız bırakmayarak destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Açıkgöz ise, “Çocuklarımızın böyle güzel organizasyona katılmaları, eğlenmeleri ve mutlu olmaları bizleri de mutlu ediyor. Yeni sezon da Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile birlikte daha güzel çalışmalar, projeler ve yarışmalar yapacağız” diye konuştu.

Atletizm antrenörü Melihşah Katman’da, “Yaklaşık 2 yıldır Ermenek’te görev yapmaktayım. İlçemizin süper çocukları ile gurur duyuyorum. İlçemizde çocuklarımıza atletizm sporunu tanıtmak ve sevdirmek adına yaptığımız çalışmalara katılımın günden güne artması doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Çocuklarımıza oyun yöntemiyle verdiğimiz çalışmalarda amacımız ise onların motorsal yeteneklerini kendi ölçülerinde geliştirmelerini sağlamaktır. Sporcularımızı sürekli rekabet ortamına hazırlayan etkinliklerden olabildiğince kaçınıyoruz. O tarz etkinlikler yerine oyun ihtiyaçlarını karşılayacak ve spor kültürünü almalarını sağlayan etkinliklere öncelik veriyoruz. Festivalin okullarında yapılmasını talep eden Okul Müdürü Mustafa Etci ye ve öğretmenlerine teşekkür ederim. Çocuklarını harekete geçiren ve sportif faaliyetlere gönderen ailelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN