404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MUĞLU; BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR


Karaman Ziraat Odası 15 Temmuz Toplantı Salonu’nda düzenlenen Göksu Havzasında Bulunan Zeytin üreten Bölge Köylerimizin Muhtarları ve delegelerimizin Katıldığı Toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan ÖZÇALIK,Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Oğuz GÜL,Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep MUĞLU katıldı.
Toplantıda açılış Konuşmasını yapan Başkanımız Recep MUĞLU; Kooperatifleşmenin önemi,Çiftçilerimize ve Karaman Ekonomisine olan katkıları hakkında bilgiler verdi.
Muğlu, Karaman’ın Zeytin Üretiminde Hızla geliştiğini ve bununla birlikte pazarlama ve ürünleri değerlendirme konusunda sorunlar yaşandığını ve bunu çözüm amaçlı Tüm Bölgedeki köyleri kapsayacak şekilde Kurulacak olan Kooperatifinin  Zeytin Üreticileri açısından önemi konusunda görüşlerini bildirdi. Ayrıca kurulacak kooperatifin bölgede üretilen Nar pekmez ve diğer ürünlerin değerlendirilmesi konusunda fayda sağlayacağını belirtti
Toplantıda söz alan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan ÖZÇALIK; Kooperatifin içeriği,faydaları,kuruluşundan itibaren yapılması gerekenler konusunda bilgi verdi.
Yapılan toplantıda muhtar Delege ve Çiftçilerimizin görüşleri alınarak bu Bölgede kurulması planlanan Kooperatifinin bölgeye katkısı konusunda ortak görüş birliğine varılarak Karaman İlimize Kooperatifinin kazandırılması amacı ile çalışmalara başlaması İçin karar alınmıştır.
 Çalışmalarına başlanan Kooperatifinin Karaman ilimize hayırlara vesile olmasını dileriz.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN