404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

REKTÖR AKGÜL’DEN MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA MESAJI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Rektör Akgül mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizin en karamsar günlerinde kaleme aldığı İstiklal Marşımızla; aziz milletimize yılgınlığa düşmemeyi, inanç ve azimle mücadele etmeyi öğreten, en önemlisi de vatan sevgisini en yoğun ve kutsal hali ile yaşatan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un aramızdan ayrılışının 81'inci yılındayız.
İstiklal Harbi'nin en önemli şahsiyetlerinden olan Mehmet Akif, İslam dünyasının içine düştüğü buhrandan çıkış yollarını şiirlerinde en güzel biçimde işlemiş; kaleme aldığı başta İstiklal Marşımız olmak üzere ölümsüz eserleriyle hem milletimizin hem de gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin inançlarını, birlik ve beraberlik duygularını diri tutmalarına önayak olmuştur.
Mütevazı ve merhametli kişiliği, dik duruşu, yazdıklarını sonuna kadar yaşaması, yaşadıklarını içtenlikle ve dürüstçe yazması, vatan ve millet sevdası, inancı ve idealleri ile kendi çağında olduğu gibi günümüzde de insanlara örnek olmaya devam eden Mehmet Akif’in milletimiz tarafından her dönemde hatırlanacağına inancım tamdır.
Bu duygularla, şahsım ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi adına Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u şükran, rahmet ve minnetle yad ediyor; onun ufkumuzda bir bayrak gibi dalgalandırdığı değerlerin gönderimizden hiç inmeden her daim yükselerek milletimizle birlikte ilelebet baki kalmasını diliyorum."
 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN