404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

STK'LAR ASLİ GÖREVLERİNE DÖNMELİ


Konya'da yüzlerce hatta binlerce STK'nın olduğuna dikkat çeken KONSİAD Konya Şube Başkanı Aydın, "Birçoğu hayır işleri ile uğraşıyor. STK'ların önceliği, Konya ve ülke ekonomisi için proje üretmek olmalı" dedi

Kısa adı KOMÜT olan Konya Müteahhitler Birliği Başkanı Şaban Topal yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Konyalı Sanayici ve İş Adamları (KONSİAD) Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın'ı dernek binasında ziyaret etti.
KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın ziyarette misafirlerine, KONSİAD'ın kuruluş amacı, faaliyetleri ve 2018 yılı projeleri hakkında bilgi verdi. "Konyalılar olarak STK'ların önemini tam olarak anlayabilmiş değiliz" diyerek konuşmasını sürsüren Hasan Hüseyin Aydın, "Konya'da 2 binden fazla STK var. Belki 150-200'ü aktif. Ama aktif olanların çoğunluğu da, yardım kuruluşu gibi çalışıyor. Bize göre STK'ların önceliği üyelerinin ticari faaliyetlerini artırmak genelde ise var olduğu şehir ve ülke ekonomisi adına katma değeri artırıcı projeleri üretip hayata geçmesini sağlamak olmalı. KONSİAD olarak biz 'Benlik' düşüncesini kırmal istiyoruz" ifadelerini kullandı. Özellikle sanayici ve iş adamlarını temsilen kurulan STK'ları kendilerine "İnsanlar Konya'ya niye yatırım yapmalı?" sorusunu sorup bunun cevabını karşı tarafa iyi anlatması gerektiğini vurgulayan Başkan Aydın; bunu yaparkende STK'ları tüm siyasi partilere eşit mesafede davranarak yapması gerektiğini söyledi. Aydın konuşmasının sonunda, bu düşüncelere sahip tüm STK'lara kapılarının açık oduğunu ve iş birliğine hazır olduklarını vurguladı.
Konuşmasına aynı düşünce ve fikirleri paylaştıklarının altını çizerek başlayan Konya Müteahhitler Birliği (KOMÜT) Başkanı Şaban Topal ise "Burada amaç Konya ve Türkiye olmalı. STK'lar amacına uygun faaliyetlerde bulunursa, yaşadığı şehir ve ülkeye faydası olur. Bu manada daha sık bir araya gelip istişare mekanizmasını çalıştırmalıyız. Biz KOMÜT olarak, ekonomi adına, Konya ve ülke adına yapılacak her türlü çalışmaya destek vermeye hazırız dedi.

Ziyarette (KONSİAD) Ali İhsan Gülbeyaz, Selim Ayvaz, Ahmet Özdemir, Mustafa Genç, Emine Taşkın Şimşek, Serap Çifci (KOMÜT) Mustafa Özkan, Hacı Üzüm, Mustafa Tuna, Mustafa Kıcıkoğlu, Ali Osman İlan hazır bulundu. 

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN