404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

VALİ FAHRİ MERAL 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ NEDENİYLE MİSAFİRLERİNİ KABUL ETTİ


3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Servet Türegün, Ermenek Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Yıldız, personeli ve öğrencileri Vali Fahri Meral’i makamında ziyaret ettiler.
 
Ziyarette konuşan Vali Meral, “Toplumsal hayata onurlu, etkin ve eşit bir şekilde katılmak, engelli - engelsiz tüm bireylerin en tabii hakkıdır. Nüfusumuzun önemli bir bölümünü teşkil eden engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması, kendi kendine yetmeleri ve tüm imkânlardan yararlanmaları temel önceliğimizdir.
 
Devletimiz ve ilgili kurumlarımız, engellilerimizin yetenekleri ve potansiyelleri doğrultusunda üretken kılınmaları, istihdam edilmeleri, yaşama sevincini kaybetmeden sosyal hayata katılmaları için çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Uygulanan politikalar ve yapılan yasal düzenlemeler, engellilerimizin yaşadıkları birçok sorunu ortadan kaldırmıştır. Bununla birlikte engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşme sürecinde karşılarına çıkan diğer bazı sorunların da herkesin bilinçli ve duyarlı gayretleriyle zamanla aşılacağına inanıyorum.
 
Engellilerimizin toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için desteklenmesi yalnızca devletin değil, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun diğer kesimlerinin de ortak görevidir. Bu konuda her zaman destek ve katkılarıyla engellilerimizin yanında olan tüm hayırsever kişi ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Engelliler günü dolayısıyla başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımıza en içten sevgilerimi sunuyorum” dedi.
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Servet Türegün, Ermenek Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Yıldız, personeli ve öğrencileri  kendilerini misafir eden Vali Meral’e teşekkürlerini ilettiler.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle gerçekleşen ziyaret, Vali Meral’e üzerinde isminin yazılı olduğu kilim hediye edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba,pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğanher türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen yazara ve yorumcuya aittir.///NOT:Medya Ermenek sitesinde makalesi yayınlanan yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Düzenleme | Copyright © 2013-2017 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN