404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

VALİ FAHRİ MERAL’İN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI


Vali Fahri Meral, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.
Vali Meral yayınladığı mesajında; “Birleşmiş Milletler Teşkilatınca İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilmesi dolayısıyla her yıl 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. Aynı yıl içerisinde bu düzenlemeyi ilk onaylayan ülkeler arasında yer alması ile ülkemiz, bu konudaki duyarlılığını ortaya koymuştur.
İnsan Hakları Beyannamesi, hiç şüphesiz evrensel bir yaklaşımın neticesidir. Yüzyıllara dayanan insanlık medeniyetinin ve ortak aklının en müşahhas tezahürüdür.
İnsan Hakları doğuştan var olan ve insanlar arasında dil, din, mezhep, ırk, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmek, insanın insan olması sebebiyle sahip olduğu hakların tümüdür. İnsanlığın ortak paydası, bireylerin doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlüklerdir. Bu, onurlu bir yaşamın gereği ve en temel şartıdır.
Demokrasi ve hukuk devleti anlayışının ön planda olduğu bütün demokratik ve muasır devletlerde olduğu gibi ülkemizde de, bireyin güvenliği ve insan haklarına büyük önem verilmektedir.
Valiliğimizce oluşturulan İnsan Hakları Kurulları; Toplumun ve kamu görevlilerinin, haklar konusunda bilinçlenmesi için büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürmektedir.
Demokratik toplumlarda olduğu gibi şehrimizde de çevredeki sorunlara duyarsız kalmayıp sorunların çözümü için öneriler sunmak, sorunun bir parçası olmayıp çözümler üretmek hepimizin en temel vatandaşlık görevidir.
Valilik olarak tüm vatandaşlarımızın huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şehirde yaşamaları ve insan hak ve hürriyetini etkin kılabilmek için hassasiyetle çalışıyoruz.
En yüksek evrensel değerlerden biri olan insan haklarının korunması geliştirilmesi hususunda herkesin ve her kurumun üzerine düşen görevleri yapması gerekmektedir.
Bu düşüncelerle 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, dünyada yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesini; adalet, eşitlik, özgürlük temelinde mutlu bir gelecek diliyorum” dedi. 

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN