404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

VALİ MERAL KOSGEB’İ ZİYARET ETTİ


Vali Fahri Meral, Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Karaman Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
13 Aralık 2017 Çarşamba günü gerçekleşen ziyarete Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan ve İl Jandarma Komutanı İlhan Şen eşlik etti.
 
Ziyaret öncesinde müdürlük binasını gezerek bir süre incelemelerde bulunan Vali Meral, kurumun genel işleyişi ve personel yapısı ile müdürlüğün verdiği hizmetler ve yürüttüğü çalışmalar hakkında İl Müdürü Mevlüt Tavşan’dan bilgiler aldı.
 
İl Müdürü Mevlüt Tavşan, KOSGEB’in kuruluş amacı, çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler verdiği Vali Meral ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
 
Karaman ekonomisinde yaşanan son gelişmelerin de değerlendirildiği ziyarette Vali Meral, esnaflara ve küçük ölçekli sanayi işletmelerine verdikleri desteklerden dolayı KOSGEB Müdürü Mevlüt Tavşan’a teşekkür ederek, kurumun hedeflerine ulaşmasında yürütülecek çalışmalarda başarılar diledi.
 
KOSGEB, KOBİ statüsünde faaliyetlerini yürüten işletmelere Genel Destek Programı, Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, KOBİ Tekno Yatırım, KOBİ Teknopazar, KOBİ - GEL Destek Programı, İşbirliği Güç Birliği Destek Programı gibi 11 farklı destek programı ile geri ödemeli ve geri ödemesiz destekler sağlamaktadır. TUİK iş kayıtları istatistikleri 2016 verilerine gör ilimizde 10.322 adet KOBİ faaliyet göstermekte olup, Karaman ülke genelinde 62. Sırada yer almaktadır. İlimiz KOBİ’lerinin 6144 adedi KOSGEB veri tabanında kayıtlıdır
 
KOSGEB tarafından Karaman’da 2017 yılı Kasım ayı sonuna kadar Genel Destek Programı kapsamında verilen desteklerle 300 farklı işletmeye toplam 6 milyon 124 bin 893 Türk Lirası hibe desteği sağlanmıştır. Verilen bu destek tutarı ile KOSGEB, Karaman ülke genelinde 35. sırada yer almaktadır. 2003 – 2017 yılları arasında KOSGEB tarafından 15 milyon 667 bin 285 Türk Lirası hibe desteği sağlanmış olup; 2017 yılında KOSGEB – İŞKUR, KOSGEB - KMÜ, KOSGEB – MEVKA ve KOSGEB olarak 38 sınıfta 957 kişiye uygulama girişimcilik eğitimi düzenlenmiştir.
 
KOSGEB Karaman Müdürlüğünce 2003 -2017 yılları arasında tüm destek programları kapsamında toplam 32 milyon Türk Lirası hibe desteği sağlanmış, bununla birlikte yine 2003-2017 yılları arasında toplamda ilimizdeki 3995 adet işletmeye 130 Milyon Türk Lirası kredi hacmi oluşturulmuştur.
 
Ayrıca ilimizde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında 219 sınıf açılarak 5511 kişiye eğitimleri verilerek sertifikalandırılmıştır.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN