404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ERMENEK'TE BOZAYI GÖRÜLDÜ


Dün gece saatlerinde Altıntaş Yaylasından Güneyyurt Yenimahalle'ye  gitmek için beraberinde iki arkadaş Bilal Göğercin, Şevket Keleş ile birlikte hareket eden Abdullah Çıkrık, Kurudere Ormanı içinde stabilize yolda seyir halindeyken önlerine iki tane bozayı çıktı. Taşıt içinde bulunan arkadaşları hemen cep telefonlarına sarılarak bozayıları görüntülediler. Belli bir metre taşıtın ışında koşan bozayılar daha sonra Kurudere Ormanının derinliklerinde kayboldular.
Ermenek yöresinde en son bozayı 1930'lu yıllarda Yukarı Çağlar Köyünde Katrancık Ormanında görülmüş ve topal olduğu için fazla kaçamadan köylüler tarafından vurulduğu anlatılmaktadır. O günden bugüne kadar yörede bozayı görüldüğüne tanık olunmamıştı. Ancak son bir iki yıldır Altıntaş Yaylasında arı kovanlarına zarar verdiği dile getirilmiş, lakin kesin olarak ayı olduğu bilinmemekteydi. 

Kurudere Ormanlarında görülen bozayıların korunması için yetkililerin harekete geçmelerinde yarar görülmektedir.
Medya Ermenek

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN