404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GÖRMESELER NE OLACAKTI?


Ermenek ilçesi Katranlı Köyünden Yakup CEPE ve Hayri GÖKAŞR köylerinin Ambaröz mevki denilen Katranlı- Aşağı Çağlar yolunda araçla gezerken, çevreye bilinçsizce atılan çöpler ve plastikler içinden kafasına yağ bidonu geçmiş bir sahipsiz köpekle karşılaşırlar. 

Kaç gündür aç susuz kaldığı bilinmeyen köpeği kurtarmak için araçlarından inerek dik yamaçtaki mücadeleden sonra, yine asılmayla yol kenarına çekilen köpeğin kafasından plastik bidonu çıkarmaya çalıştılar. Asılmayla çıkmayacağını anlayınca araçtan getirdikleri bağ makası ile bidonu keserek, sahipsiz köpeğin yeniden yaşama dönmesini sağladılar.

Bir taraftan da araç yanındaki diğer arkadaş sahipsiz köpeği kurtarma anlarını kamerayla kaydederek çeşitli medya organlarında yer almasını ve insanların bilinçsizce çevreye çöp atmanın canlılara nasıl zarar verdiğini göstermek için Show Tv'ye göndererek haber bülteninde yer almasını sağladıklarını ifade ettiler.

Sitemizde de yayınlanması için görüştüğümüz Yakup Bey; "Bir canlının göz göre göre ölümüne asla gönlümüz razı olmaz. Biz bu olayı kamera ile kayıt altına alırken amacımız insanların çevreye bilinçsizce saçtıkları bu tür plastik vb. sahipsiz canlılara nasıl zarar verdiğine dikkat çekmekti. Böyle bir örneği insanların görmesini sağlayarak doğayı kirletmenin nasıl olumsuz sonuçlar ortaya çıkardığını göstermektir. Çağrımız n'olur çevreye zarar vermeyelim, onu kirletmeyelim. Biz bunu Allah rızası için yaptık."dedi.

Medya Ermenek olarak bizler de, insanlığın ve merhametin ölmediğini gösteren bu hemşehrilerimize teşekkür eder, yaptıkları insani davranışla hem bizlerin sevgisini, hem de Allah'ın rızasını kazanmış oldukları için tebrik ederiz.Birde bu habere bakar mısınız?

Cumhuriyet, 30 Ağustos 1938, s. 5

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN