404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GÜNEYYURT’TA FECİ KAZANIN BLANÇOSU


Güneyyurt Beldesi, Turgut Özal Caddesi üzerinde 14 Ocak 2018 günü gece saatlerinde meydana gelen trafik kazasının sonunda biri ağır iki yaralı, dört ağır hasarlı taşıt ve binlerce lirayı bulan tedavi masrafı ortaya çıktı.

Olay 14 Ocak 2018 gece saat 23:45 sularında Altıntaş Yaylasından gelen üç arkadaş Tofaş Kartal marka 70 E … plakalı araçlarını Güneyyurt, Turgut Özal Caddesi kenarında daha önceden belediyece park alanı olarak belirlenmiş boş olan park alanına park etmişler.

Yolda tuvalete ihtiyacına daralan sürücü H.Ü. araçtan inip karşıda bulunan tuvalete gidip gelmesini beklerken araç içinde İ. Ü. ve B. G. sohbet ediyorlarmış.
İçinde bulundukları aracın arkasında ise yine park edilmiş halde bulanan V. K. ya ait Doğan marka 07 UR … taksinin bulunmaktaymış.

Tahminen 23:48 sıralarında Başyayla istikametinden gelip Ermenek istikametine gitmekte olan H. İ. yönetimindeki Mitsubishi L 200 çift kabin 70 E … marka araç, önce Doğan marka taşıta, devamında içinde sohbet edilen Kartal marka taşıta, yine de duramayarak karşı taraftaki park alanına giçerek G. G. e ait 70 F … açık kasa Fort Transit marka taşıta da vurduktan sonra hava yastıkları patlamış halde durabildiği ifade edildi.

Kaza sonrası dört aracın kullanılmaz hale geldiği, sıçrayan taşıt parçalarının bazı dükkânların camlarını da kırdığı görüldü.

Gece saatlerinde yüksek patlama sesiyle caddeye koşan vatandaşlar araçları kontrol ederken Kartal marka aracın içinde yaralanmış vatandaşları görünce hemen yardıma koşmuşlar, araçtan yayılan benzin kokusunu hissedince, araç yakınında sigara içilmemesi için yüksek sesle uyarılar yapılmış sonra acil bir şekilde yaralılar çıkartılmış. Kaza yerinden kazazedenin kardeşi M.G. kendi telefon kayıtlarına göre 23:51 de olayı ihbar ettiğini dile getirmektedir.
Olay yerine Jandarma Trafik ve 112 Acil Servis ulaşmış yaralıları Ermenek Devlet hastanesine kaldırmışlar.

Kazaya sebebiyet veren taşıtın sürücüsü H.İ.nin olay yerinde yapılan alkol muayenelerinde yüksek oranda alkol kullanmış olduğunu ağır yaralı B.G. nin kardeşi M. G. tarafından jandarma görevlilerinin kendi aralarındaki konuşmalarından duymuş, duyduğu promil rakamının mutlaka rapora yazılmış olduğunu ifade etmiştir.

Olay yerinden Ermenek Devlet Hastanesine sevk edilen İ.Ü. tedavi edildikten sonra evine gönderilmiş, B.G.nin ise Karaman’a sevki uygun görülmüş.

Ağır yaralı B.G. ambulansla Karaman’da özel bir hastaneye ulaştırılmış, midesine dolan kan boşaltıldıktan sonra yaralıya yönelik diğer tedaviler için hastanelerinin yeterli olmaması ifade edilerek Karaman Devlet Hastanesi’ne gönderilmiş, orada da yapılan incelemeler sonrasında yaralının tedavisinin Konya’da yapılması uygun görülerek Konya'ya sevk edilmiş.

Konya’da özel bir hastaneye ulaştırılan B.G.nin durumunun incelenmesi sonrası leğen kemiğinde büyük kırıklar tespit edilmiş, acilen iç kanamayı durdurmak ve iki yerden patlayan bağırsak ameliyatına alınmış.

Özel hastaneye yatırılışının ikinci gününde leğen kemiği ameliyatına alınmış, leğen kemiğinde kullanılan parçaların titanyumdan imal edilmiş ve 25 bin liranın üzerinde bir maliyette olduğu ifade edilmiştir. Ameliyatta kullanılan bu parçalar İstanbul’dan özel ekiple birlikte kırılan leğen kemiğine birer gün arayla iki ayrı operasyonla takılmış olduğu ifade edildi.


Hastanın Konya’da dört günlük bir yoğun bakımdan sonra 19.01.2018 günü normal odaya alındığı ancak bel bölgesinde de kazadan dolayı bir sıkıntı olduğu, yapılacak incelemeler sonrasında yeni bir operasyonun daha yapılma durumunun söz konusu olduğu bildirilmiştir.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN