404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

İL GENEL MECLİS BAŞKANI CELALETTİN GÜNGÖRER’İN SARIKAMIŞ HAREKÂTI’NIN 103. YIL DÖNÜMÜ MESAJI


İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER’in Sarıkamış Harekâtı’nın 103. Yıl Dönümü Mesajı Nedeniyle Yayınladığı Mesajı
Güngörer mesajında; 22 Ara 1914 – 17 Oca 1915’de zaman ve iklim şartları dolayısıyla tarihin en soğuk harekatı ve en acı olaylarından biri olan Sarıkamış Harekatı'nda hayatını kaybeden 60 bin askerimiz olumsuz hava koşulları ve hastalıklara karşı zor şartlar altında olmalarına rağmen kahramanca mücadele ederek bu topraklar için kar, kış, ayaz demeden yollara düşmüş ve sonsuz bir gayretle muharebenin sonuna kadar direniş göstererek canlarını pahasına vatanını korumuşlardır.

Bu vesileyle Harekatı’n 103'üncü yıl dönümünde 7 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek olan "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" sloganıyla Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında İlimize yapılacak olan yürüyüşle tarihimizde Allahuekber Dağları’nda vatanı için donarak şehit düşen kahramanlarımızı, şanlı ecdadımızı ve şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.” sözlerine yer verdi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN