404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

İŞÇİ VE İŞVEREN MEMNUN


KONSİAD Konya Şube Başkanı Aydın, Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik durum göz önüne alınarak uygulamaya konulan yeni asgari ücretin memnuniyet verici olduğunu söyledi.


Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeni asgari ücret uygulamasını, yazılı bir açıklama ile değerlendirdi. Açıklamasında artışın azda olsa enflasyon rakamlarının üzerinde gerçekleştiğine dikkat çeken KONSİAD Konya Şube Başkanı Aydın; “Önce 15 Temmuz hain darbe girişimi, sonrasında istediklerini elde edemeyen iç ve dış mihrakların ülkemize yönelik ekonomik saldırıları. Tüm bunlara rağmen büyüyen bir Türkiye ekonomisi. Yaşanan onca olumsuzluklar karşısında milyonlarca asgari ücretlinin enflasyona kurban edilmediğini görüyoruz. Bu çalışanlar adına memnuniyet verici bir gelişme. Madalyonun diğer kısmı ise işverenleri ilgilendiriyor. Burada da hükümetimizin asgari ücret destek primlerini bu yılda devam ettirecek olması son derece önemli. Birincisi, bu uygulama ile özel sektörün rekabet gücü korunmuş olacak. İkincisi ise işsizliğin artmasının önüne geçilmiş olacak” diye görüş belirtti.

Aydın açıklamasının sonunda; “Uluslararası arenada 160 milyar dolara çıkmış olan ihracatın gelecek yıl daha da artarak devam edebilmesi için rekabet gücümüzü gözeterek asgari ücretin belirlenmesinde rol oynayan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımız ve hükümetimize teşekkür ediyorum” dedi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN