404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KARAMAN TÜRKİYE EĞİTİM SEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde;
Basın camiamızın her kademesinde görev yapan değerli arkadaşlarımızın günü kutlu olsun. Günümüze tanıklık ederken geleceğimize de ayna tutan basınımızın tarihi bir işlevi olduğu herkesin malumudur.
Basınımızın ne kadar zor şartlar, maddi imkânsızlıklar içinde çalıştığını çok iyi biliyorum. Basın emekçilerimizi de yazılı, görsel , internet vb. olarak bir bütün halinde ele almalıyız. İnternet basını ile ilgili yasanın hala çıkarılmamış olmasına hayret ediyoruz.
Mahalli basın çok büyük sorunlarla boğuşmaktadır. Bu maddi ve yasal sorunların bir an önce çözülmesi ve basın çalışanlarının her anlamda rahatlatılması en büyük dileğimizdir. Ulusal basının altyapısı, bilgi ve haber kaynağı mahalli basındır. Uydu ücretleri ödenmeyecek bir boyuttadır. İlimizde yıllar önce yayın yapan TV kanlarlı varken hepsi birer birer kapanmıştır. Uydu kiraları ödenemeyecek boyuttadır.
Demokrasi, fikir hürriyeti, irade hürriyeti ancak hür ve güçlü bir basınla gerçekleşir. Basında sendikalaşmanın önündeki engeller kaldırılmalıdır.
Basınımızın kamu adına yürüttğü önemli hizmette ; haber alma hakkının sonuna kadar kullanılmasındaki zorlukların , engellerin kaldırılması haber verme hakkı kadar önemlidir.
Basınımızın neleri yazdığı, neleri haber yaptığı kadar ; yazamadıkları ve haber yapamadıkları da çok mühimdir!
Kıt kanaat imkânlarla ve çok büyük fedakârlılarla bizleri olup bitenden haberdar edip aydınlatan basın emekçilerimize ne kadar teşekkür etsek yinede haklarını ödemeyemeyiz.
Karaman basın çalışanlarımızın şahsında tüm basın emekçilerimizin ; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ‘nü en içten dileklerimizle kutlar nice başarılı yıllar dileriz.
10/01/2018
Ziya HOTAMIŞLI
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı

ve Kamu-Sen İl Temsilcisi
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN