404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KOP İDARESİNDEN İLİMİZE PROJE DESTEĞİ


Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Mut ilçesinde katıldığı Şehit Ali Gümüş’ün cenaze töreninin ardından ilimizi ziyaret ederek,  KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne teslimi yapılan karavanlarda incelemelerde bulundu.
 
Önümüzdeki günlerde yararlanıcılara teslim edilmesi planlanan karavanları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgiler alan Bakan Elvan’a Vali Fahri Meral ile Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan eşlik ettiler.
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve toplam proje bedeli 500 bin Türk Lirası yüzde 20 çiftçi katkılı gerçekleştirilen “Yaylamda Daha Mutluyum” projesi kapsamında; Ayrancı İlçesi Kayaönü köyünde tespit edilen 13 küçükbaş hayvan yetiştiricisine verilmek üzere, üzerinde güneş enerjisi ile elektrik üretim sistemi olan su depo ünitesi, seyyar tuvalet, banyo, şofben, ocak ve buzdolabı gibi aletlerin yer aldığı karavanların yapımı tamamlanmıştır.
 
KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteklediği proje ile ilimizde yaz döneminde yaylaya çıkan küçükbaş hayvan yetiştiricilerimizin yaylada kaldıkları süre içerisinde yaşam koşullarının daha da iyileştirilmesi amaçlanıyor.
 
Kalkınma Bakanlığınca bu tür projelere desteğin süreceğini ifade eden Bakan Elvan, bu projenin diğer illere de örnek teşkil edeceğini belirterek, karavanların hayırlı olmasını diledi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN