404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KURTARMA ÇALIŞMASI SONUNDA YÜZLER GÜLDÜKaraman’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle pek çok köyde yol açma çalışmaları başlatıldı. Bu sırada gelen bir haberle İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler derhal Ermenek Balkusan Köyü ile Merkez İhsaniye Köyü arasındaki Yellibel Geçidinde mahsur kalan vatandaşımızı kurtarmak üzere hareket etti.
Mahsur kalan vatandaşımız akşam 17.30 civarında Jandarma ekiplerine haber etti, fakat Jandarma ekiplerinin yoğun tipi nedeniyle araçlarla bölgeye ulaşamaması üzerine devreye İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler girdi. Kendilerine 21:40’ta haber gelen İl Özel İdaresi ekipleri Çift greyder ve afet ekipmanlarıyla bölgeye 22:15’te hareket etti. Yoğun tipi nedeniyle gece saat 03:35’te bölgeye ulaşan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü Karla Mücadele ekiplerinin saatler süren özverili mücadelesi ile vatandaşımız kurtarılarak sabah saatlerinde Merkeze ulaştırıldı.
Vatandaşımız kurtarıldıktan sonra İl Özel İdaresi’ne bağlı mücadele ekipleri karla mücadele çalışmalarına kaldığı yerden devam etmek üzere bölgeden ayrıldı. Edinilen bilgiye göre şu an beş köyümüzde ve Karadağ Radar İstasyonu yolunda da Özel İdare ekipleri yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN