404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MUSTAFA KALE KAZIM KARABEKİR PAŞA VEFATININ 70. YILI MESAJI


AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa KALE, Kazım Karabekir Paşa'nın vefatının 70. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kale mesajında Karaman'ın ve ülkemizin önemli şahsiyetlerinden ve Birinci Dünya Savaşı ve İstiklal Harbinin unutulmaz kahramanlarından olan Kazım Karabekir Paşa'yı 70. vefat yıldönümünde rahmetle ve minnetle andığını belirtti.
1919'da Şark Cephesi Komutanlığına atanan Kazım Karabekir Paşa'nın, Şark Cephesi Komutanı olarak kendisine verilen bütün görevleri büyük başarılarla yerine getirdiğini ve doğudaki kesin sınırımızın çizilmesinde büyük rol oynadığını ifade eden Kale açıklamasında şunlara yer verdi:
"Bu büyük başarılarından dolayı 'Şark Fatihi' namını alan Kazım Karabekir Paşa, sadece bir komutan değil aynı zamanda bir eğitimci, bir rehber ve çok önemli bir siyasetçidir.
70. vefat yıl dönümünde Kazım Karabekir Paşa’yı ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle yad ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, mekanları cennet olsun.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN