404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ÖLÜMÜNÜN ÜÇÜNCÜ YILINIDA AHMET KELEŞOĞLU ( 1924-2015)Geçen 14 Ocak 2018 tarihli yazımda,  “Zirvedeki bir Ermenekli “ diye tanımladığımız ve yazdığımız   Rahmetli Ahmet KELEŞOĞLU,ölümünün üçüncü yıl dönümünde önceki yıllarda olduğu gibi  hemşehrileri  ve sevenleri tarafından dualarla anıldı. Her zaman olduğu gibi geçen hafta Yeşil Ermenek’te ölüm yıldönümünü hatırlatacak şekildekısaca yazmıştık.  Bu haftaki yazımda onun bazı özelliklerini okuyucularımızla paylaşmaya çalışacağım.
Selçuk Ecza gibi devasa bir ilaç dağıtım şirketinin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan rahmetli Ahmet KELEŞOĞLU, iş yaşamındaki başarısında günümüzü dün ve yarın ile bağlantı kurabilen ve ileri görüşlülükle ifade edilen  bir kurumun temsilcisi ve Yönetim Kurulu Başkanı idi.
İç ve dış siyasi olaylar, ekonomik alanda yaşanan krizler her kesimi etkilediği gibi şüphesiz onun kurcusu olduğu ve başında bulunduğu Selçuk Ecza Holding’i de etkilemesine rağmen açık denizlerdeki dalga ve fırtınalardan gemisini koruyan bir kaptan gibi o da  tedbirli,ölçülü ve ileri görüşlü olması sayesinde, bir ilaç dağıtım şirketi olan firması Selçuk Ecza Deposu’nu her türlü olumsuzluklara/istikrarsızlıklara  karşı korumasını bilmiş ve büyük bir başarı ile büyüterek ve sosyal sorumluluk projelerini de yerine   getirerek yaşamının sonuna kadar  getirebilmiş müstesna bir iş adamı idi.
O Türk aile yapısında şirketlerin dününü ve bugününü bildiği için 2000 yıllarında kurucusu ve başında bulunduğu Selçuk Ecza’yı kurumsallaştırarak İMKB’ye şimdiki adı ile BİST’e   kote ederek  geleceğe yönelik yapısını sağlamlaştırmış ve nice emeklerle büyüttüğü firmasını uzun müddet yaşayacak şekilde düzenleyerek bu dünyaya veda etmiştir.
Şirketlerinin   kazancıyla kurmuş olduğu Ahmet ve  Nezahat Keleşoğlu Vakfı gelir itibarı ile Türkiye’nin ilk 4 ya da 5 vakfından biridir. Bu vakfın geliriyle kendisi ve kendisinden sonra gelen yöneticileri  vakfın amacı doğrultusunda heyecan verici büyük projeleri hayata geçirmeye devam ediyorlar. Konya’daki Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi gibi devasa bir projenin hayata geçirilmesinden sonra hemen bitişiğindeki İlahiyat Fakültesi binalarını da yeniden kararlılıkla yıkıp yapmaya başlamaları  onların eğitim hizmetlerindeki sürekliliğini  ve devasa projelerin hayata geçirilişinin  önemini  gösterir.
Şüphesiz Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı, İstanbul, Konya ve Karaman’daki  hatta ülke genelindeki hizmetlerine, amaçları doğrultusunda devam ediyorlar.
Rahmetli Ahmet KELEŞOĞLU ile 2002 ‘den sonra Sayın Sonay GÜRGEN’ in yardımları ile  değşik zaman sürecinde  beş defa söyleşi yaptım. Aklıma gelen her soruyu kendisine sordum ve cevabını aldım. Bir PRAG dönüşünün ertesi günü yaptığım söyleşide “Her yönüyle bu dünyadan tatmin olmuş, doyum noktasına ulaşmış bir hâl sergilediğinizi anlıyorum. Bu doğru mu? Başka bir ifade ile Allah size sağlıklı ömürler verir ve uzun müddet yaşarsanız hayata geçireceğiniz daha büyük projeler var mı? “ Sorusuna karşılık, Allah’tan sağlık ve uzun ömür diledikten sonra, “  kimsesizlere, sakatlara, yoksullara, düşkünlere, onlarla ilgili olarak, yaşamlarını kolaylaştırıcı hayır işleri ile uğraşacağım.”demişti.

Rahmetli Ahmet Keleşoğlu’nu başarıya götüren temel ilkeler şüphesiz “güven, denge ve istikrar”dır. Ölçüyü de elden bırakmaz. “Ölçülü olmak istikrarın  ön şartıdır. Beş kuruşum olursa ikisini harcar gerisini saklardım.” diyerek iş yaşamındaki başarının sırrı olan anahtar sözcükleri hatırlatıyordu. Ruhu şad, mekânı   Cennet  olsun! 15.01.2018 Hasan ŞİMŞEK
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN