404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

SANATSAL AKADEMİK ALTYAPISI GELİŞİYOR


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde 13 yeni bölüm, 6 yeni anabilim ve 9 anasanat dalı açılıyor. Üniversite Senatosunun kararı ve Yükseköğretim Kurulunun onayıyla KMÜ bünyesinde yeni bölüm, anabilim ve anasanat dalları kurulmasına karar verildi.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde yeni yönetim bir yılını geride bırakırken üniversitede akademik anlamda yenilikler sürüyor. En son açılan akademik birimlerle birlikte ülkemizin ve bölgemizin sanatsal ve kültürel alanda pekçok ihtiyacına cevap verilmesi amaçlanıyor.
KMÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde kurulacak yeni bölüm, anabilim ve anasanat dalları şu şekilde:
“Mimarlık Bölümü ve Mimarlık Anabilim Dalı, İç Mimarlık Bölümü ve İç Mimarlık Anabilim Dalı, Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalı, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü ve Şehir ve Bölge Planlama Anabilim Dalı, Resim Bölümü   ve Resim Anasanat Dalı, Müzik Bölümü ve Türk Müziği Anasanat Dalı, Grafik Bölümü ve Grafik Anasanat Dalı, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve Moda Tekstil Tasarımı Anasanat Dalı, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim Dalı, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve Görsel İletişim Tasarımı Anasanat Dalı, Seramik ve Cam Bölümü ve Seramik ve Cam Anasanat Dalı, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü veRadyo, Televizyon ve Sinema Anabilim Dalı, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ve Çini Tasarımı Anasanat Dalı, Halı-Kilim Tasarımı Anasanat Dalı ve Tezhip Anasanat Dalı.
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül; Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde yeni açılacak bölüm, anabilim ve anasanat dallarının hayırlı olmasını temenni ederek, “Üniversitemizin gelişime açık bir yapısı var ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda bu potansiyelimizi geliştirmenin gayreti içerisindeyiz. Özellikle Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültemizin hem üniversitemize hem de bölgemize ve ülkemize sanatsal ve kültürel açılımlar getireceğine, köklü geçmişi ve sağlam temelleri olan bölgemizin dinamiklerinin harekete geçirilmesine katkı sunacağına inanıyorum.” dedi.          
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN