404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ YÂD EDİLDİ


İşgal edilen Anadolu topraklarını geri almak için 1914 yılında başlatılan ve Türk tarihinin en hazinli dönemlerinden birisini oluşturan Sarıkamış Harekâtının 103. Yıldönümünde “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” sloganı kapsamında tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü gerçekleştirildi.
 
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünün organizasyonunda 07 Ocak 2018 Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü, Kemal Kaynaş Stadyumu önünde başladı. Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sona eren yürüyüş programı, burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
 
Kur’an-ı Kerim tilaveti ve edilen duaların ardından Necmettin Erbakan Üniversitesinden araştırmacı yazar Prof. Dr. Caner Arabacı Sarıkamış harekâtının Türk tarihindeki yeri ve önemine dair bir konuşma yaptı.
 
Program, katılımcılara çorba ikramıyla sona ererken Vali Fahri Meral’de yürüyüşe katılanlara çorba ikramında bulundu.
 
Anma yürüyüşüne; Vali Fahri Meral, Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN