404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ŞEHİT AİLESİ DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI İLE ONURLANDIRILDI


Vali Meral, 2016 yılında Şırnak İline bağlı İdil İlçesinde Terör Örgütüne yönelik düzenlenen operasyon sırasında şehit düşen Şehit Özel Harekât Polisi Hakan Yılmaz’ın Devlet Övünç Madalyası ve Beratını kızı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına kızı Tuana Sümeyye Yılmaz’a tevcih etti.
 
17 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 13.30’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu binasında düzenlenen törene; Vali Meral’in yanı sıra eşi Zehra Meral, Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül,  Vali Yardımcıları İsmail Hakkı Çınarsoy, Hacı İbrahim Türkoğlu, Sezer Işıktaş, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Er, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, daire müdürleri, askeri erkân, emniyet personeli, şehit aileleri, gaziler, Şehit Hakan Yılmaz’ın ailesi ve yakınları katıldı.
 
2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu kapsamında düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
 
Şehit Hakan Yılmaz’ın biyografisinin okunmasından ardından bir konuşma yapan Vali Meral,“Bugün ülkemizin her köşesinde şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa eğer, binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşıyorsak ve korkmadan geleceğe umutla bakabiliyorsak, bunları aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz.
 
Devletimiz, 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu gereği Şehit Polis Memuru Hakan Yılmaz’ın kızı Tuana Sümeyye Yılmaz’ı Devlet Övünç Madalyası ile onurlandırmıştır.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına O’na bugün takdim edeceğimiz bu madalya vatan sevgisinin en yüce nişanesidir.
 
Hayatın tüm zorluklarına ve bu yurda el uzatmak isteyecek her türlü ihanete karşı bu milletin evlatlarına vatan sevgisini ve bu uğurda mücadele etmenin yüceliğini gösterecek önemli bir hatıradır.
 
Bu duygularla şehitlerimize “Ruhlarınız şad, mekânınız Cennet olsun” diyor, gazilikle şereflenen ve daha sonra ebedi âleme intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken,  hayatta olan gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum. ” dedi.
 
Programın sonunda Vali Fahri Meral, şehit Özel Harekât Polisi Hakan Yalçın’ın Devlet Övünç Madalyası ve Beratını kızları Hatice Kübra Yılmaz ve Tuana Sümeyye Yılmaz’a verdi.
 
Tören sonunda Vali Meral programa iştirak eden şehit yakınlarıyla da yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.
 
Program, törene katılanlara verilen ikramın ardından sona erdi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN