404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ŞEKER; “KAZIM KARABEKİR PAŞA’YI RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ”       AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Kazım Karabekir Paşa’nın vefatının 70. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
        Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:
Milli mücadelenin en önemli mimarları asında yer alan, Şark Fatihi, İstiklâl harbimizin büyük komutanı, ilimizin ve ülkemizin önemli şahsiyetlerinden Kazım Karabekir Paşa’yı vefatının 70. yıldönümünde millet olarak rahmetle ve minnetle anıyoruz.
            Kazım Karabekir Paşa; Balkan Harbi, 1. Dünya Savaşı, Çanakkale savaşı ve Kurtuluş savaşında ülkemiz ve milletimiz adına çok önemli görevler üstlenerek büyük başarılara imza atmıştır. 1919 yılında atandığı Şark Cephesi Komutanı olarak doğudaki kesin sınırımızın çizilmesinde büyük rol oynamış ve bu başarıları nedeni ile “Şark Fatihi” namını almıştır. 
Kazım Karabekir Paşa, sadece bir komutan değil, aynı zamanda önemli bir eğitimci, rehber ve başarılı bir siyasetçidir.
Komutan olarak verdiği çok büyük hizmetlerin yanında eğitim alanında da önemli hizmetleri bulunan Kazım Karabekir Paşa, Anadolu’nun yaşadığı ağır savaşlar sonunda mağdur olan yetim çocukların eğitimi noktasında da önemli görevler üstlenmiş, savaşta katledilen ailelerin yetim yavrularına gerçek bir baba olmuş, binlerce bakımsız çocuğun hayat ve geleceğini kurtarmıştır. Kazım Karabekir Paşa çocukların eğitiminin yanı sıra ayrıca halkın eğitimi ile de yakından ilgilenerek okullar açmıştır.
70. vefat yıldönümünde Kazım Karabekir Paşa’yı ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun. Allah hepsinden razı olsun. Mekânları cennet olsun.
Ayrıca Afrin’de terör örgütlerine karşı başlatılan “Zeytin Dalı” harekâtında mücadele eden kahraman askerlerimize ve tüm güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Tüm şehitlerimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN