404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ZEYTİN DALI HAREKÂTI


Aydın; başka çare kalmadı

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin Bölgesine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı, yazılı bir açıklama ile değerlendirdi.

Başkan Hasan Hüseyin Aydın açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Türk Silahlı Kuvvetleri’miz PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri
etkisiz hale getirmek için önceki gün, Suriye’nin Afrin bölgesine büyük bir askeri harekat başlatmıştır. Tüm dünya şunu çok iyi biliyor ki bu operasyonun birinci amacı Türkiye sınırlarında oluşturulmak istenen terör kuşağına son vermek, ikinci amacı ise bu terör kuşağını oluşturan unsurların özellikle son günlerde hedef gözetmeksizin hastaneleri ve dolayısıyla sivilleri de hedef alan saldırılarına son vermektir. Hükumetimiz harekat öncesi Suriye‟de yaşanan şiddet ve istikrarsızlıktan nemalanan ülke ve sözde müttefiklerimizden gördüğü destekle güç devşiren terör örgütlerini defalarca uyarmıştır. PKK ve DEAŞ gibi hain örgütler son yıllarda Hendek Kalkışması, İstanbul Vezneciler ve Kızılay Güvenpark saldırıları başta olmak üzere yüzlerce şehit ve binlerce yaralı vermemize yol açmıştır. Süreç analiz edildiğinde gelinen noktada artık çare kalmamıştır. Öncelikle Türkiye’nin güvenliğini tehdit içeren unsurların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen bu harekatı, KONSİAD Konya Şubesi olarak destekliyoruz. Ülkemiz ve insanımıza yönelik tehdit nerede ise başı ezilmelidir.”

Açıklamasında özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türkiye’yi bölmek isteyipte emellerine ulaşamayan dış güçler ve yerli işbirlikçilerinin farklı yöntemlerle Türkiye’ye ayar verme çabalarının yoğun olarak sürdüğüne işaret eden Aydın, “Ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedenlere karşı yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın başarıyla sonuçlanacağına inancımız tamdır. Yeter ki bizler, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında sağladığımız birlikteliği muhafaza edelim. Gün birlik günüdür. Bol bol güvenlik güçlerimiz için dua edelim” diye görüş belirtti. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN