M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ANNE SÜTÜ AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR


Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı 1991 yılından itibaren Bakanlığımız tarafından yürütülmektedir. İlimiz 2009 yılında ALTIN BEBEK DOSTU unvanı almıştır. İlimizde bulunan Hastanelerimizin ve AHB’lerimizin bebek dostu unvan çalışmaları devam etmektedir.
Programın amacı; doğumdan hemen sonra ten temas ile emzirmenin başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi, emzirmenin, 6. aydan sonra uygun tamamlayıcı besinlerle birlikte en az 2 yaşına ve sonrasına dek sürmesi, emzirmenin korunması ve desteklenmesi ile beslenme bozukluklarının önlemesi yoluyla çocuklarda morbidite ve mortalite oranlarını düşürmektir. İlimizde ki Aile Hekimliği Birimlerimizin; Anne sütünün teşviki ve Bebek Dostu ile ilgili özverili çalışmalarından dolayı Bebek Dostu Unvan belgeleri verilmektedir. Bebek Dostu Unvanı alan 53 ve 58 Nolu Aile Hekimliği Birimlerimizin unvanları Halk Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa DEVECİ tarafından verilmiştir.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA ROMAN

YAKINDA BURADAN YAYINLANACAK

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com