404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARI SONA ERDİ


Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen yıldızlar ve gençler halk oyunları il birinciliği yarışmaları sona erdi.
Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan Halk Oyunları il temsilcisi Serkan Demirtaş, “Öncelikle yarışmalara katılan tüm ekiplerimize başarılar diliyor, milli branşımız ve öz kültümüz olan halk oyunlarının bir parçası oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum. Daha nice etkinliklerimizde bir arada olabilmek dileğiyle, hepinize iyi seyirler diliyor, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından başlayan yarışma, geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz olmak üzere iki dalda gerçekleşti. Geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz dalda hünerlerini sergileyen halkoyunları ekiplerinin güzel ve coşkulu oyunları tüm izleyenlerin beğenisini kazandı. Halk oyunları ekiplerinin gösterileri sırasında tribünlerde yarışmaları izleyen öğrencilerinde müziğe kendilerini kaptırmaları ise yarışmada renkli görüntülere sahne oldu.
Yapılan yarışmalar sonucunda yıldızlar kategorisinde geleneksel düzenlemesiz dalda 83.33 puanla İbrahim Bey Ortaokulu, geleneksel düzenlemeli dalda 79.33 puanla Bekir Sıtkı Erdoğan Ortaokulu birinci oldu. Gençler kategorisinde ise geleneksel düzenlemesiz dalda 85.33 puanla Güzel Sanatlar Lisesi birinci, 84.00 puanla Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, geleneksel düzenlemeli dalda 85.33 puanla Larende Anadolu Lisesi birinci, 81.66 puanla Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci oldu.
Yarışmaların ardından dereceye giren okullara kupa ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Mustafa Karadeniz, Aydın Kaya, Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Candan, Okul Sporları İl Temsilcisi Yaşar Çalışkan, Halk Oyunları İl Temsilcisi Serkan Demirtaş ve İl hakem kurulu başkanı Gonca Beyaz tarafından verildi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN