404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

İSTİKLAL ORTAOKULUN’DA OBEZİTE VE DİYABET ETKİNLİĞİMİZ

Çağımızın en önemli çocukluk dönemi halk sağlığı sorunlarının başında obezite yer almaktadır. Obezite her yaş grubunda görülmekle birlikte fizyolojik olarak hızlı yağ depolanmasının meydana geldiği çocukluk döneminde daha sık görülmektedir. Çocuk ve gençlik döneminde ortaya çıkan obezitenin, gelecekte bu bireylerde DİYABET olmak üzere birçok sağlık sorununun ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi de etkileyen bu hastalıklarla etkin şekilde mücadele etmek ve onların daha sağlıklı bireyler olmasını sağlamak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünce  “Obeziteye Dur De” projesi başlatılmıştır. Proje kapsamında belirlenen İstiklal Ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerin vücut ölçümleri yapılmış ve vücut kitle indeksi yüksek olan öğrencilere  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından  gerekli diyetisyen hizmeti verilmeye başlanmıştır.
Ayrıca okulumuzda 9 şubat Cuma günü Obezite ve Diyabet başta olmak üzere birçok hastalığa dikkat çekmek amacı ile eğitim düzenlenmiştir. Eğitimlerin ardından okulumuzda stant açılmış ve öğrencilerimiz bilgilendirilmiştir. "Sağlıklı Gelecek İçin Diyabetin Farkındayız" sloganı ile çocuklara mavi balonlar dağıtılarak Diyabet Hastalığına dikkat çekilmiştir. Yaptığımız bu programa katkılarından dolayı başta Sayın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yavuz CANDAN ve İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa DEVECİ olmak üzere İstiklal Ortaokulu yetkililerine ve öğrencilerine teşekkür ederiz.
ÖĞRENCİYİZ OBEZİTE VE DİYABETİN FARKINDAYIZ

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN