404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MEVKA PROJESİ HAZIRLAMA VE PROJE DÖNGÜSÜ EĞİTİMİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (PTTO) ve Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) işbirliğiyle ‘Mevka Projesi Hazırlama ve Proje Döngüsü Eğitimi’ düzenlendi.
KMÜ'de 12-13 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen eğitime Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Yıldız, MEVKA temsilcileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Sunumunu Hibe İzleme Uzmanı Nergis Uzun’un gerçekleştirdiği eğitimde 2018 yılı Mali Destek Programı ve Proje Döngüsü Yönetimi hakkında katılımcılar bilgilendirildi.
Uzm. Uzun, Mali Destek Programının ikiye ayrıldığını belirterek şunları ifade etti: “Küçük ölçekli altyapı mali destek programı; kar amacı gütmeyen kuruluşlar için geçerlidir. Bu program çerçevesinde bölgede turizme yönelik doğal, tarihi ve kültürel potansiyelin geliştirilmesi ile iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik küçük ölçekli altyapı faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlanmaktadır. Valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, özel idareler, üniversite rektörlükleri, kamu kurum ve kuruluşları, sanayi sitesi yönetimleri ve kar amacı gütmeyen kooperatifler gibi pek çok kurum projeye başvurabilir.”
Uzm. Uzun konuşmasını şöyle sürdürdü: “Odak sektörler mali destek programı ise kar amacı güden kuruluşlar için geçerlidir. Gelişme potansiyeli gösteren odak sektörler ve KOBİ’lerin rekabet güçlerinin artırılması ile bölgenin sürdürülebilir ekonomik gelişimine katkı sağlanması programın öncelikleri arasındadır. Gerçek kişiler, KOBİ tanımına uyan kurum, kuruluş ve işletmeler ile kar amacı güden birlik ve kooperatifler projeye başvuruda bulunabilirler. Her iki mali destek programı için başvurular Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden sunulur ve son başvuru tarihi KAYS’a giriş için 29 Mart 2018 tarihi iken dosya teslimi için ise 05 Nisan 2018 olarak belirlenmiştir.”
Hibe İzleme Uzmanı Nergis Uzun, 2018 yılı Mali Destek Programı hakkında açıklamalarının ardından daha kaliteli proje yazmak için dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vererek yapılması gerekenleri örneklerle katılımcılara aktardı.
       
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN