404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN SÜT DAĞITILDI


Vali Fahri Meral, okul sütü projesi kapsamında düzenlenen süt dağıtım programına katıldı.
 
Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın sağlıklı yetişmelerinin amaçlandığı proje çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği program ile anaokulu öğrencilerine ve birinci sınıf öğrencilerine süt dağıtımı yapıldı.
 
09 Şubat 2018 Cuma günü Dr. Sadık Ahmet İlkokulunda düzenlenen süt dağıtım programına; Vali Fahri Meral, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Özçalık, daire müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği ve ülke genelinde uygulamaya konulan proje kapsamında 2017 - 2018 eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren resmi ve özel anaokulu, uygulama sınıfı ve ilkokul öğrencilerine haftada üç gün süt dağıtımı yapılacak.
 
Dr. Sadık Ahmet İlkokulundaki öğrencilerle bir araya gelen Vali Meral, bir süre sohbet ettiği öğrencilere süt dağıttı. Minik öğrencilere sağlıklı bir hayat için bol bol süt içmeleri tavsiyesinde de bulunan Vali Meral, yeni neslin sağlıklı yetişmeleri açısından bu tür projelerin önemine değindiği konuşmasında projenin hazırlanmasında ve hayata geçirilmesinde emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
 
Anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik süt dağıtımının ardından Vali Meral, okul idaresi ve öğretmenleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Projeyle ilimiz genelinde 124 okulda toplam 15935 öğrenciye süt dağıtımı gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN