404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BYEGM VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, ‘ZEYTİN DALI HAREKATI’ NIN GEREKÇELERİNİ HABERLERLE DÜNYAYA ANLATIYORBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın bir yıl öncesinden harekat gününe kadar, Suriye’den Türkiye’ye yönelen saldırı ve taciz ateşlerine dair haberleri bir kitapçıkta topladı. Türkçe ve İngilizce yayımlanan kitapçıkta harekatı hazırlayan süreç anlatıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak 2018 tarihinde başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’ öncesinde Suriye’den Türkiye’ye sayısız saldırı düzenlendi. Terör örgütlerinin bu saldırılarından Türkiye-Suriye sınırındaki karakolların yanı sıra siviller de etkilendi ve can kayıpları yaşandı. Saldırıların önemli bir kısmı ağır silahlarla ve roket atarlarla düzenlendi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı, harekata kadar geçen bir yıllık sürede, Türkiye’ye yönelen saldırılar ve taciz atışlarının anlatıldığı 200’e yakın haberi bir kitapçıkta topladı. Ulusal ve yerel medyaya yansıyan haberlerle saldırılara bizzat maruz kalanların gözünden yaşadıkları anlatıldı. Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanan bu derlemeyle, Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak ve sınır bölgesini terörden temizlemek için başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın arka planının herkesçe daha iyi anlaşılmasına katkı sunulması hedeflendi.

Kitabı bu linkten indirebilirsiniz. http://www.byegm.gov.tr/uploads/fromusers/BASIN_DERLEMESI.pdfMedya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN