404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Gençlik Kulübü Öğrenci Topluluğu tarafından ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma‘ programı düzenlendi. Çanakkale Zaferinin 103'üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe Karaman’da faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.  
‘Vatan dediğin bu toprak, diyeti ağır ödenmiş bir topraktır’
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Topluluk Başkanı Hanife Aydın’ın açılış konuşması ile devam etti. Aydın, “Çanakkale’de 103 yıl önce yüz binlerce vatan evladı bu vatanın bedelini ödemek üzere savaşa çağrılmıştır. Amacımız geçmişteki savaşların zaferleriyle mutlu olmak değildir. Amaç vatan savunmasıysa, hürriyet davasıysa, bir ölüm kalım mücadelesiyse eğer buna savaş diyemeyiz. Bunu anlatmak bizim boynumuzun borcudur. Çünkü vatan dediğimiz bu toprak, diyeti ağır ödenmiş bir topraktır.” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmasının ardından Gençlik Kulübü Öğrenci Topluluğu öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi sahnelendi. Programın devamında Havva Bulut, Mustafa Özkaya, Burak Ayık ve Sena Gülşen isimli öğrenciler Çanakkale konulu şiirlerini seslendirdiler.
Program, müzik dinletisi ve Karamanlı Şair İbrahim Şaşma’nın okuduğu ‘Kan Kızılı Beyitler’ şiiri ile sona erdi.
                   
 Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN