404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KMÜ REKTÖRÜ AKGÜL’ÜN DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ MESAJI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Dünyada yaşamın ve canlılığın en önemli göstergelerinden olan ormanlar, yeryüzündeki toplam karasal alanların yüzde 30'unu oluşturmakta; aynı zamanda karada yaşayan canlıların büyük çoğunluğuna yuva görevi görmektedirler.
Bin yıllar boyunca ekosistemin dengede kalmasının en büyük teminatı olan ormanlar, malesef son birkaç yüzyılda ciddi bir azalmaya uğramış; dünyada yaşanan hızlı orman kaybı iklim değişikliği, hava kirliliği, biyoçeşitliliğin azalması, canlı türlerinin yok olması gibi önemli sorunları da beraberinde getirmiştir.
Kuşkusuz ormana sahip çıkmak demek; havaya, suya, toprağa, emeğe ve yaşama sahip çıkmak demektir. O yüzden yeryüzünde yaşamın devam etmesine katkıda bulunmak için ormanlardan bilinçli bir şekilde yararlanmalı ve özellikle doğal ormanları korumaya çalışmalıyız.
21 Mart vesilesiyle, doğaya ve yaşama saygı duyan, yeşile gönül veren herkesin Dünya Ormancılık Gününü kutluyor; tüm canlılar için daha yaşanabilir bir dünya temenni ediyorum.”

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN