404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

1 MAYIS MESAJLARI


REKTÖR AKGÜL’DEN EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizin gelişip kalkınmasında, bireylerin insana yakışır bir hayat sürmesinde, toplumsal adaletin tesis edilmesinde en önemli etkenlerden olan emek ve alın teri; kuşkusuz işini layıkıyla yapan, çalışmaktan kaçınmayan, iş ahlakına sahip, ilkeli ve dürüst insanların ortaya koyduğu kutsal bir olgudur.
Ülkemiz, her kesimden ve düşünceden insanın ancak omuz omuza vererek çalışması ve üretmesiyle daha güçlü hale gelebilir; toplumsal bağlarımız emek ve alın terinin takdir edilmesi ve karşılık görmesiyle daha sağlam temellere oturabilir.

İnsanların yaşam mücadelesinin en büyük ve en önemli göstergelerinden biri olan çalışma, emek ve alın terinin önemini daha iyi idrak etmemiz temennisiyle tüm çalışanların, işçi ve emekçilerin '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor; 1 Mayıs'ın milletçe daha fazla kaynaşmamıza ve kucaklaşmamıza vesile olmasını temenni ediyorum.”

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa ATABAY, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ATABAY, mesajında, Tüm gayretleriyle çalışan emek veren işçi ve memurların başta olmak üzere tüm milletin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladığını ifade etti. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın barış, huzur ve bayram havasında geçmesi temennisinde bulunan Başkan Atabay, "1 Mayıs İşçi Bayramı'nın, adından da ifade edildiği şekliyle toplumsal barışa, insanlar arasındaki işbirliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışmanın geliştirilmesine fırsat ve vesile olmasını diliyorum. Bizler millet olarak, işçilerimizin alın terinin önemini, kutsallığını bilen, bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu anlamda hükümetimiz, milletimizden aldığı güçle, daha güçlü, daha huzurlu, daha gelişmiş, insan hak ve hürriyetlerinin özgürce yaşanabildiği bir Türkiye için çalışmalarını sürdürüyor. Bizlerin de arzusu ve çalışmalarımızdaki temel hedefimiz, çalışanlarımızın iş güvenliği ve sağlığının iyi bir derecede olduğu ortamlarda çalışmalarıdır.Aramızda sevgi, saygı, birlik ve beraberliğimizin oluşmasına vesile olması dileğimle birlikte, 1 Mayıs'ın anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında, huzur içerisinde geçeceğine olan inancımla; başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı İmiş GÜNENÇ 1 Mayıs işçi Bayramı Mesajı, 

Bizler millet olarak, işçilerimizin alın terinin önemini, kutsallığını bilen, bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu anlamda hükümetimiz, milletimizden aldığı güçle, daha güçlü, daha huzurlu, daha gelişmiş, insan hak ve hürriyetlerinin özgürce yaşanabildiği bir Türkiye için çalışmalarını sürdürüyor. 
Bununla birlikte, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olan işçi bayramının, insan onuruna yaraşır bir şekilde bayram havasında, huzur, güven ve barış ortamında kutlanması için herkesin üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olması faydalı olacaktır. Bizlerin de arzusu ve çalışmalarımızdaki temel hedefimiz, çalışanlarımızın iş güvenliği ve sağlığının iyi bir derecede olduğu ortamlarda çalışmalarıdır. 

AK Parti döneminde her zaman işçi kardeşlerimizin yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bugün itibariyle öngördüğümüz üzere, merkez idarelerde, diğer kamu kuruluşlarımızda, mahalli idarelerde 900 bini aşan kişiye dokunan bir çalışmayı hükümetimiz tamamlamış durumda. AK Parti 16 yıldır verdiği sözlerin tümünü yerine getirdiği gibi işçi kardeşlerimize verilen kadro sözünü de yerine getirmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Kadın işçilerimize doğum izninden, süt iznine, yarım zamanlı çalışmaya kadar bütün haklar verilmiştir. Bu vesile ile işçi ve emekçi vatandaşlarımızın bu anlamlı günlerini en kalbi duygularımla kutluyorum..

AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Er mesajında; "Ülkenin büyümesine, gelişmesine, kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayanlar çalışan, üreten, işçi ve emekçi vatandaşlarımızdır. Emeği, alın terini ve helal kazancı kutsal sayan, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir medeniyetin mensupları olarak, tüm çalışanların emeklerinin tam karşılığını almalarını istiyoruz.

AK Parti olarak çalışma hayatında hakkaniyeti ve insan onuruna yakışır çalışma ortamlarının tesis edilmesini esas alıyoruz. Nitekim Peygamber Efendimiz (S.a.v) "İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz." buyurarak alın teri ve emeğin kutsallığını ve önemini ifade etmiştir. Bizimde çalışma hayatında şiarımız, çalışanın teri kurumadan hakkının verilmesidir. Bu şiarla, diğer alanlarda olduğu gibi, çalışma hayatının merkezine de insanı koyuyoruz. Ayrıca Başbakanımızın ve Çalışma Bakanlığımızın çabaları ile taşeron işçilere de sosyal güvence ve kadro anlamında vadettiğimiz sözleri tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Büyük Türkiye hedefimize giden yolda; işçinin refahını sağlamayı öncelik sayarak çalışmalarımız devam ediyor.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün bayram ve şenlik havasında geçmesi, dostça, kardeşçe ve omuz omuza kutlanması en büyük temennilerimizdendir. 
Bu duygu ve düşüncelerle işçi ve emekçi kardeşlerimin "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nü kutluyorum."dedi.

AK Parti Karaman İl  Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa KALE 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

Kale “1 Mayıs işçilerimizin, emekçilerimizin bayram günüdür. Kardeşliğin, dayanışmanın, paylaşmanın simgelendiği bu bayramda gözünü kırpmadan bu zorlu yükün altına giren, canlarını hiçe sayan emekçi kardeşlerimin heyecanına ortak oluyorum. 16 yıllık iktidarımız boyunca işçilerimizin çalışma şartlarının daha iyi olması için çaba sarf ettik ve etmeye devam ediyoruz. Taşeron Kanunu Düzenlemesi bunun son örneğidir. Emeğe olan saygı çerçevesinde emekçilerimize evrensel yaşam koşulları sağlamak 16 yıldır hükümetimizin önceliği olmuştur. İş sağlığı ve güvenliği kuralları ile can güvenlikleri önceliğini benimseyip ağır olan çalışma şartlarını hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz. Alın teri ve emeğin en yüce değer olduğu olgusuyla işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutluyorum.” dedi.

Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen'in 1 Mayıs Mesajı

En büyük değerlerden olan üretmenin gücünün kutlandığı bu günde Emeğiyle, alın teriyle geçimini temin eden tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.
Her geçen gün daha da güçlenen Ülkemizde Hükümetimiz alın terinin, emeğin kıymetini bilerek işçi kardeşlerimiz için çalışmalar sürdürmektedir, kısa bir zaman önce taşeron işçilerimize verilen kadro bunun en güzel örneklerindendir.
Ermenek Belediyesi olarak bizde her zaman emekçi kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. İşçi kardeşlerimizin iş güvenliği ve sağlığı noktasında uygun ortamlarda çalışmaları da üzerinde önemle durduğumuz bir noktadır. Bu noktaya her kurum, kuruluş ve iş yeri tarafından titizlikle bakılırsa iş kazaları büyük ölçüde azalacaktır.
Hepinizi saygıyla selamlıyorum…
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN