404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI


VALİ MERAL’İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI


Vali Fahri Meral, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.
Vali Meral yayınladığı kutlama mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yıl dönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklâl Mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır.
Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.
Bu bakımdan 23 Nisan 1920 tarihi, bu milletin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü onurlu mücadelesiyle aşabileceğinin en büyük göstergesidir.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; Dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır.
Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; Kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.
Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Karamanımız, ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına, değerli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET AKGÜL’ÜN 23 NİSAN MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Tarih boyunca insanlığa örnek olmuş büyük devletler kuran, fertlerinin şerefli bir yaşam sürmesini temin etmek için onurlu mücadeleler veren aziz milletimiz; 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını gerçekleştirerek en zor şartlarda bile milli iradeyi tekrar canlandırmıştır.
23 Nisan; milletimizin bağımsız yaşama azminin tescillendiği bir gün olmasının yanı sıra dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı olması dolayısıyla da benzersiz bir gün olarak tarihteki yerini almıştır. Milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğüne olduğu kadar sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe vurgu yapan 23 Nisan; dünya çocuklarına ulusal egemenliğin toplumlar açısından önemini de hatırlatmaktadır.
Milletimiz bağımsızlık mücadelesinin en onurlu, en temiz, en insana yakışır şeklini 98 yıl önce olduğu gibi bugün de tüm dünyaya göstermeye devam etmektedir. Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisinin kahraman mensupları olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı ve devletimizin bekası için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; masumiyetleriyle dünyamızı güzelleştirip zenginleştiren tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”
Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER’in
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI
KUTLAMA MESAJI

Millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz 95 yaşında.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bugünü çocuklarımıza armağan ederek gelecek nesillere ne kadar güvendiğini ve değer verdiğini ortaya koymuştur.
Toplumumuzun yapı taşı  ve geleceğimizin mimarı çocuklarımızdır. Mutlu çocuklar mutlu yarınlar demektir.
Tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı barış içinde yaşanacak bir dünyanın tohumlarını ekmektedir.
Ben de geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemenin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmaması temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa ATABAY 23 Nisan Mesajı

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa ATABAY;

23 Nisan 1920 tarihi Türk milleti için büyük önem taşımaktadır.  Muhteşem bir hürriyet mücadelesinden sonra TBMM'nin açılışıyla birlikte direniş ve dirilişi ile tarih yazan Türk Milleti, bağımsızlığa olan inancı sayesinde inanılmaz bir mücadele örneği sergilemiştir.
Mustafa Kemal Atatürk‘ün Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin açıldığı bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan, dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliği de taşıyarak dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesine katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir.
Unutulmamalıdır ki; çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin teminatı, barışın ve umudun simgesidir. Dolayısıyla Türk çocuklarını mutlu edebilmek, onlara iyi bir gelecek sunabilmek, çocuklarımızı milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler oluşturmak hepimizin görevidir. Küreselleşmenin olumsuz etkilerinden koruyarak, çocuklarımızı gerçek tarih ve millet sevgisiyle yetiştirmek güçlü bir Türkiye'nin olmazsa olmazıdır.
Bu vesileyle Ulu Önder Atatürk'ü saygıyla anarken, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sözlerime M. Kemal ATATÜRK' ün şu sözüyle son vermek istiyorum. "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı İmiş GÜNENÇ 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı İmiş GÜNENÇ 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı, 

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, çocuklara armağan edilişinin 98. yılını kutluyoruz.
23 Nisan bir yönüyle ülkemizin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini oluştururken öte taraftan da çocuklar için bayram olarak kutlanmaktadır.
23 Nisan çocuk bayramı dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır. 
Bizler millet olarak büyük mücadeleler sonrasında tesis ettiğimiz barışı, zorlu şartlar sonrasında elde ettiğimiz bağımsızlığımızı tüm dünya çocuklarıyla birlikte paylaşıyoruz.

Biz çocuklarımıza güveniyoruz; bizim gençlerimizden beklentilerimiz çok büyük. İnanıyorum ki onlar da, kendilerine sunulan imkânları iyi değerlendirecek, tarihlerinden aldıkları öz güvenle büyük başarılara imza atacaklardır.
Milletimizin en değerli varlığı çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler. 
Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Meclis üstünlüğünü temel ilke olarak benimsemiş, Milli Mücadelenin zor şartlarında dahi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin demokratik bir zemin olarak muhafazasına büyük önem göstermiştir.
Çocuklarımız hepimizin geleceğidir. Ben bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nı kutluyor, sevgi ve barışın tüm dünyada daim olmasını temenni ediyorum."

AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet ER "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet ER "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Mehmet ER, mesajında şunları kaydetti;

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 98. Yıl Dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
Dört bir yandan kuşatılmış olan ülkemiz zorlu süreçlerden geçerken, büyük bir mücadelenin sonucunda 23 Nisan 1920'de Ulusal Egemenlik, tesis edilip tarih yeniden yazılmıştır.
Millet iradesinin oluşturduğu TBMM, halkın doğrudan ülke yönetimine ortak olmasını sağlamış, bu önemli bir dönüm noktası olarak tarihte yerini almıştır.
Gücünü milletinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi, dün olduğu gibi bugün de, milletinin hizmetinde görevini hassasiyetle sürdürmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş ve bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. 

Umudun simgesi, geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza 23 Nisan’ın bayram olarak hediye edilmesi ayrıca önem taşımaktadır. Dünya çocuklarının kutladığı tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda dünya çocukları ülkemizde bir araya gelmekte, dünya barışının temelleri atılmaktadır. Bu önemli bayram, dünyada sevginin, kardeşliğin ve barışın Türkiye topraklarında yeşermesini sağlamıştır. Çocuklarımız, kıymetlilerimiz, geleceğimiz, umutlarımızdır.
Bizler, geleceğimiz çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıdan aldığımız güç ile yarınları inşa ediyoruz.
Çünkü onların berrak zihinleri, coşkulu kalpleri, aydınlık hayalleri Türkiye’nin en büyük güvencesidir. 
Bu duygu ve  düşüncelerle 23 Nisan Ulusal  Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum."

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa KALE 23 Nisan Ulusal Egemenlik 
ve Çocuk Bayramı ile İlgili bir mesaj Yayınladı 

 KALE Mesajında ;  “Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için mutluluğun, huzurun ve başarının yeni bir başlangıcı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır”
Dünya çocukları arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağları güçlenerek tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşayabilecekleri bir dünyanın temelidir.
‘’Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum ‘’dedi.
 Kaymakamımız

Ermenek Kaymakamı Nurhalil Özçelik 23 Nisan dolayısıyla yayınladığı mesajda
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN